| Reiki a întrebat:

As vrea sa stiu daca a auzit cineva de Reiki si ce anume semnifica. Aa dori raspunsuri serioase si mai ales mult bun simt. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Nu stii ce e, dar iti pui nick-ul asta pe site... dragut.
Reiki e un sistem de lumina, care te ajuta sa evoluezi spiritual, sistem in care daca te initiezi poti trata anumite dureri si nu numai [depinde]. La gradul I nu ai simboluri, la II, III si la cel de maestrie, da.
Indeed, poti medita si daca vizualizezi simbolul respectiv.

21 răspunsuri:
| HoneyBunnie a răspuns:

Reiki e ceva gen yoga, pentru meditatie.

| Reiki explică (pentru hellchild):

Multumesc pentru raspuns,dar, ar trebui sa ma inregistrez pe acel site. Vroiam un raspuns concret, cu vorbele tale.

| Reiki explică (pentru HoneyBunnie):

HHmmmm. Asta cred ca e doar din ceea ce ai auzit la altii. Reiki nu are treaba cu yoga

| hellchild a răspuns (pentru Reiki):

Eu nu am inceput cu reiki, si nu sunt specializat.Asa ca nu vreau sa vorbesc prostii.Inregistreaza-te pe forum, siteul e fara account, sunt oameni cu caracter si care nu sunt niste simplii oameni care isi dau cu parerea, spredeosebire de alti de pe TPU, ci oameni care chiar stiu.

| Reiki explică (pentru hellchild):

Multumesc frumos pentru raspuns.

| Reiki explică (pentru zăGhost):

Nu am afirmat ca nu stiu, intrebarea mea consta in dorinta de a afla cati de pe acest site au auzit/stiu despre Reiki. Ma bucur ca vad ca sunt persoane care stiu ce este Reiki si posibil sa-l si practice. Orium este o scurta definitie corecta si presupun ca si practici.

| zăGhost a răspuns (pentru Reiki):

Din formularea "ce anume semnifica" am dedus ca nu stii si de-asta m-am legat de username. Sorry, dar cred ca un "vreau sa aflu ce credeti voi ca semnifica" nu m-ar fi bagat chiar asa in ceata.
Oricum, si eu ma bucur ca exista oameni pe site-ul asta care stiu cu ce se mananaca subiectul... si da, ai dedus bine, practic, iar acum cred ca si tu faci la fel.

| Reiki explică (pentru zăGhost):

Da,practic si eu. Ma bucur sa te cunosc.

Răspuns utilizator avertizat
| Nolkyz a răspuns:

Da, am auzit. Mama mea se ocupa cu asta.

| Reiki explică (pentru lolosaurus):

M-ai facut sa zambesc. este o "pseudoetc", cum ii spui dumneata,DAR,care se practica in marile spitale din SUA (ca doar ei sunt mai inapoiati decat noi), in alte tari (sub)dezvoltate precum Marea Britanie, Franta ca sa nu mai vorbesc de Japonia cu rezultate remarcabile dovedite stiintific. Multumesc frumos pentru raspuns.

| Reiki explică (pentru Nolkyz):

Salut-o pe mama din partea mea cu acest cuvant:NAMASTE. Stie dansa ce inseamna.

Răspuns utilizator avertizat
| Reiki explică (pentru lolosaurus):

Mai studiaza sau,eventual, practica. Macar din curiozitate, pentru a te convinge. E alegerea fiecaruia

Răspuns utilizator avertizat
| Reiki explică (pentru lolosaurus):

Am sa te rog sa fii cu bun simt cand vorbesti tot asa cum ti-am vorbit si eu. Exista dovezi,doar ca trebuie sa vezi mai departe de propria micime. sa intru in polemica cu o persoana care e convinsa de propriu adevar, n-are rost. De pe Wiki iti pot cita destule "marturii". Sa raspunda cei care au beneficiat cu adevarat de aceasta terapie. Cei care publica pe asa zisul site de terapie sau medicina alternativa nu au legatura cu medicina/terapia alternativa. Nu vreau polemica in zadar ci doar discutii logice - nu publicatii fara dovezi concrete pentru inexistenta rezultatelor in reiki - cu bun simt si respect pentru orice persoana. Daca nu cunosti ce inseamna, n-are rost polemica.

Răspuns utilizator avertizat
| Shhh a răspuns:

Hey happy
Adauga te rog in lista ta de mess : coral_floral
Vreau sa te intreb ceva despre reiki :p
Merci happy

| Reiki explică (pentru Shhh):

Te-am adaugat

| Shhh a răspuns (pentru Reiki):

Merci happy