| Reiki a întrebat:

As vrea sa stiu daca a auzit cineva de Reiki si ce anume semnifica. Aa dori raspunsuri serioase si mai ales mult bun simt. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Nu stii ce e, dar iti pui nick-ul asta pe site... dragut.
Reiki e un sistem de lumina, care te ajuta sa evoluezi spiritual, sistem in care daca te initiezi poti trata anumite dureri si nu numai [depinde]. La gradul I nu ai simboluri, la II, III si la cel de maestrie, da.
Indeed, poti medita si daca vizualizezi simbolul respectiv.

| Reiki explică (pentru zăGhost):

Nu am afirmat ca nu stiu, intrebarea mea consta in dorinta de a afla cati de pe acest site au auzit/stiu despre Reiki. Ma bucur ca vad ca sunt persoane care stiu ce este Reiki si posibil sa-l si practice. Orium este o scurta definitie corecta si presupun ca si practici.

| zăGhost a răspuns (pentru Reiki):

Din formularea "ce anume semnifica" am dedus ca nu stii si de-asta m-am legat de username. Sorry, dar cred ca un "vreau sa aflu ce credeti voi ca semnifica" nu m-ar fi bagat chiar asa in ceata.
Oricum, si eu ma bucur ca exista oameni pe site-ul asta care stiu cu ce se mananaca subiectul... si da, ai dedus bine, practic, iar acum cred ca si tu faci la fel.

| Reiki explică (pentru zăGhost):

Da,practic si eu. Ma bucur sa te cunosc.

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nolkyz a răspuns:

Da, am auzit. Mama mea se ocupa cu asta.

| Reiki explică (pentru Nolkyz):

Salut-o pe mama din partea mea cu acest cuvant:NAMASTE. Stie dansa ce inseamna.

| Reiki explică (pentru hellchild):

Multumesc pentru raspuns,dar, ar trebui sa ma inregistrez pe acel site. Vroiam un raspuns concret, cu vorbele tale.

| hellchild a răspuns (pentru Reiki):

Eu nu am inceput cu reiki, si nu sunt specializat.Asa ca nu vreau sa vorbesc prostii.Inregistreaza-te pe forum, siteul e fara account, sunt oameni cu caracter si care nu sunt niste simplii oameni care isi dau cu parerea, spredeosebire de alti de pe TPU, ci oameni care chiar stiu.

| Reiki explică (pentru hellchild):

Multumesc frumos pentru raspuns.

| HoneyBunnie a răspuns:

Reiki e ceva gen yoga, pentru meditatie.

| Reiki explică (pentru HoneyBunnie):

HHmmmm. Asta cred ca e doar din ceea ce ai auzit la altii. Reiki nu are treaba cu yoga

| Shhh a răspuns:

Hey happy
Adauga te rog in lista ta de mess : coral_floral
Vreau sa te intreb ceva despre reiki :p
Merci happy

| Reiki explică (pentru Shhh):

Te-am adaugat

| Shhh a răspuns (pentru Reiki):

Merci happy