| Cocacolla a întrebat:

stiti voi "orice om are cate o minsiune pe pamant"-credeti ca este adevarat sau numai minciuni:s astept pararea voastra. multumesc

Răspuns Câştigător
| A98 a răspuns:

Mie mi se pare sincer adevarat nici un om nu face degeaba umbra pamantului fiecare se naste pentru a indeplini un scop in aceasta lume si tu si eu si ceilalti toti suntem pe acest pamant cu un scop.

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu am misiunea de a corecta toţi analfabeţii şi agramaţi.
Ce pantofii lui Mircea vrea să însemne cuvântul "minsiune"?

| Flav a răspuns:

Da-te pe Pepsi Twist. Cola iti face rau. Zau!batting eyelashes

| Angel0 a răspuns:

Daca-mi spui "minsiunea "ta ti-o zic si eu pe-a mea.Pe pamant nu stiu, dar pe luna trebuie sa platesc facturile.

| DorelSudoru a răspuns:

Fiecare face ce vrea si cum vrea atata timp cat nu e ilegal

| greenmile00 a răspuns:

Daca analizezi viata fiecarui om de pe pamant la nivel personal, poti ajunge la concluzia ca nu exista un rost pe care il are fiecare predefinit. Dar daca analizezi situatia la nivel universal, iti vei da seama ca de fapt si de drept, toti avem propriul nostru rol, indiferent cat de mic ar fi acesta.
Fiecare actiune a noastra afecteaza un alt element din natura intr-un fel, oricat de minuscula ar fi aceasta interactiune. Poate ca privit evenimentul indeaproape, nu pare sa aiba un efect prea puternic, dar cu siguranta are.
Ca exemplu, gandeste-te ca in momentul asta strici un cuib de viespi (asta mi-a venit acum in minte). De omorat pe toate nu le vei omora, deci cele ramase se vor muta, si sa presupunem ca se vor muta in ciresul vecinului, distrugand toata recolta acestuia. Vecinul supravietuia pe timp de iarna din vanzarea pe timp de vara a cireselor produse de ciresul lui. Nemaiavand cirese, isi da seama ca cheltuielile pe timp de iarna il vor depasi, in cocluzie isi vinde proprietatea, pentru a putea supravietui.
Deci, o interactiune minora cu natura, duce la efecte pe termen lung destul de insemnate.
Rolul nostru, sau misiunea noastra? Cel mai probabil este acela de a pastra un echilibru la nivel universal. Gandeste-te ca universul ar fi un sistem format din mai multe subsisteme. Echilibrul sitemului mare este oferit de echilibrul subsistemelor, deci subsistemul din care facem parte are nevoie la randul lui de a forma un echilibru absolut fie in cadrul aceluiasi subsistem, fie corelat cu un alt subsistem sau mai multe subsisteme.

sper sa te fi ajutat happy...

| DrumuriFictive a răspuns:

A accepta ideea de a avea o misiune pe pamant^^ inseamna a accepta faptul ca exista un destin, ceva scris.Ce misiune pe pamant mai are betivul de la coltul blocului sau cersetorul din capatul strazii? Ce misiune cand atatia oameni se rateaza.E ceva irelevant in opinia mea.

| timelord_8927 a răspuns:

Din punct de vedere religoas da, din punct de vedere stiintific nu pentru ca stiinta spune ca suntem aici dintr-o intamplare, ca am fost le momentul potrivit in locul potrivit! depinde cum crezi tu ca a fost creata lumea!

| AnnaDee a răspuns:

Este adevarat. Altfel, de ce ne-am mai naste?

| Andrewz a răspuns:

Fiecare face ce crede>.

| Demostene a răspuns:

Minsiune = mini emisiune? In cazul asta nu toti avem
Tot respectul ai inventat un nou cuvint, stiti voi

| darksideofthemoon a răspuns:

Eu cred ca scopul este sa traim experienta a cine suntem.Fiecare alege ce vrea sa fie(iubitor,darnic,lacom, razbunator, criminal etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O man, Marioara a facut prozeliti.

| EraMea a răspuns:

Este adevarat. Altfel de ce ne-am naste? Unii traiesc pentru a face copii, alti pentru a muncii, altii a canta. fiecare avem rostul nostru!