| saluttpu123 a întrebat:

Cine credeti ca ar castiga la o bataie rottweiler sau doberman oricum nu am de gand sa imi pun rottweiler-ul cand creste la bataie stati linistiti dar dupa pararea voastra cine ar castiga? sau rottweiler vs caucazian astept parerile voastre!

1 răspuns:
| mirceapeiaaa a răspuns:

Rottweiler bate un doberman deoarece rottweiler e unul din cei mia puternici caini si in legatura cu caucazianul e greu de spus deoarece ar fi o lupta foarte stransa si depinde si de cum e crescut cainele.Dar un ciobanesc carpatin. ar bate orice rasa(aproape), el este pentru a apara oile de lupi si carpatinul se poate bate cu 2-3 lupi cand e tanar si puternic.