| MiSeSpuneTyna a întrebat:

Acum vreo cateva seri am avut un vis care m-a speriat foarte tare dar nu stiu de ce.Deci visul era asa:eu eram cu o colega la mine in casa nu uitam la tv, frate-miu era la pc.Eu m-am dus la bucatarie sa mananc o prajitura, prajitura era pusa pe un suport din ala special si frigiderul era in mijlocul bucatariei.Cand am vrut sa iau o bucata, m-a strigat cineva. M-am intors si nu era nimeni. M-am uitat jos si era o pisica, dar nu era a mea. A inceput sa imi spuna "Cristina, Cristina, esti mica sau ceva de genul. M-a speriat foarte tare dar nu stiu de ce.Si in ultimul timp a inceput sa imi fie frica sa stau singura in casa. De ce? Apropo cand eram mica mi s-a mai intamplat o chestie de genul:M-am trezit noaptea si am vazut pe cineva in fata patului si nu era nici unul din ai mei.Atunci nu imi spususesem rugaciunea si am bagat capul in patura si am inceput sa ma rog, dupa chestia aia disparuse.Deci ce mi se intampla? Va rog ajutati-ma sunt tare speriata.Va rog mult sa nu dati raspunsuri la misto.(scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| NeimaginabilA a răspuns:

Bun, pentru toti tampitii de peaici, sa va fie rusine! Va bateti joc de o biata fata de 11 ani.
Bun iar acum, クリスティーナ la toata lumea le este frica sa stea singuri in casa mai ales in intuneric, dar noi trebuie sa fim puternici, sa infrangem aceasta frica si sa radem in nas la asa numiti "monstrii". Nu lasa pe nimenea sa te traga in jos.
Si eu am avut vise si mai ciudate decat ale tale(zombie care canta gospel) si e oribil daca ma trezesc in mijlocul noptii,
ceea ce ti se-ntampla tie se numest e frica, iar asta se diminueaza numai prin depasirea ei

23 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Uite ceva care o sa te faca sa te simti mai bine, sa uiti de cosmaruri.

http://data.whicdn.com/images/12139322/insidious_23230_thumb.jpg

| fyrelord a răspuns (pentru CoquineNoire):

laughing da da sigur te face sa te simti mai bine

| MiSeSpuneTyna explică (pentru CoquineNoire):

Glumesti? Imaginea ii de GROAZA! O sa imi dea alte cosmaruri!

| CoquineNoire a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Nu, pe bune, am nevoie de ajutor, imi caut amicul pierdut. :(
semana cumva cu el?

http://imgur.com/lL9xw

| MiSeSpuneTyna explică (pentru CoquineNoire):

Eati nebuna? Nu mai timite chesti din astea.Pe bune, m-ai speriat de moarte.crying crying crying crying crying crying crying

| cucarachaalien a răspuns:

Asta e vis frumos pe langa ce visez eu noaptea.

| JeffHardy2011 a răspuns:

Cred ca te-ai uitat la filme de groaza in noaptea aia. Si cand ti-a aparut forma aia probabil erai inca sub influenta somnuluisi aveai vedenii.
Sper ca te-am ajutat.

| MiSeSpuneTyna explică (pentru JeffHardy2011):

Nu,eu nu ma uit la filme de groaza.M-am uitat o data si era sa fac pe mine de frica de atunci nu ma mai uit.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Sa incepem cu inceputul ca vad ca multi i-si bat joc de tine: Cati ani ai?

| MiSeSpuneTyna explică (pentru NeimaginabilA):

Dar cum pot sa o inving?

| NeimaginabilA a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Buna intrebare...
Prin a fii puternica

| MiSeSpuneTyna explică (pentru NeimaginabilA):

Ai dreptate! Multumesc mult!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Oricand happy

| MiSeSpuneTyna explică (pentru NeimaginabilA):

Pai cel mai bun anime pe care l-am vazut pana acum mi s-a parut Vampire Knight.Dar cel care ma amuzat cel mai tare a fost Naruto.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Vampire knight e ciudat, in sensul bun dar naruto m-i so parut plictisitor anything else?

| MiSeSpuneTyna explică (pentru NeimaginabilA):

D.Gray-man ai incercat?

| NeimaginabilA a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Nuppp, e bun?

| MiSeSpuneTyna explică (pentru NeimaginabilA):

Depinde ce gusturi ai.Mie mi-a placut.happy

| NeimaginabilA a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Am sa-l incerc, mersi de ajutor happy

| NeimaginabilA a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Bun, pentru toti tampitii de peaici, sa va fie rusine! Va bateti joc de o biata fata de 11 ani.
Bun iar acum, クリスティーナ la toata lumea le este frica sa stea singuri in casa mai ales in intuneric, dar noi trebuie sa fim puternici, sa infrangem aceasta frica si sa radem in nas la asa numiti "monstrii". Nu lasa pe nimenea sa te traga in jos.
Si eu am avut vise si mai ciudate decat ale tale(zombie care canta gospel) si e oribil daca ma trezesc in mijlocul noptii,
ceea ce ti se-ntampla tie se numest e frica, iar asta se diminueaza numai prin depasirea ei

| TeamLana a răspuns:

Esti sigura ca chestiile acestea nu sunt legate de niste fobii?
Poate iti e frica de ceva, si de fiecare data cand te gandesti la el, se accentueaza. Daca crezi ca ceva este inneregula cu tine, ai putea sa mergi la un control psihic. Iti sugerez, sa iti incarci memoria cu amintiri placute, defiecare data cand esti singura acasa, sau cand iti este frica.
Sper ca va ajuta!

| MiSeSpuneTyna explică (pentru TeamLana):

Recunosc ca imi era putin frica de intuneric dar depasisem faza aia.

| Bbyah a răspuns:

Poate ca atunci cand ai vazut acea persoana chiar nu a fost imaginatia ta dar ar trebui sa nu-ti fie teama pentru ca o fantoma nu-ti poate face rau decat atunci cand iti este foarte teama si inca o vezi chestia asta iti poate afecta gandirea care este acoperita de teama