| littleblackgirl a întrebat:

Am citit pe internet, am vazut la stiri si am citit in carti ca s-ar spune ca sfarsitul lumii vine in 2012. Am citit un articol in care se spune de fapt ca Polul N si Polul S se vor inversa si vor fi mari probleme cu electricitatea, si ca noi vom evolua, oamenii cu o inteligenta deosebita vor trece intr-o "treapta superioara". Nu cred ca vom muri in 2012, cel mult vor fi schimbari radicale ale omenirii. Voi ce parere aveti? Va rog sa nu postati raspunsuri la misto. Multumesc!

18 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Va fi probabil o schimbare majora dar nu sfarsitul lumii.La concluzia asta am ajuns si eu.

| harciog a răspuns:

Daca esti in cunostinta de cauza si a zilei respective si a lunii poate mi-o spui sa ma gaseasca sfirsitul facind sex. Vreau sa sfirsesc fericit.Nu-i la misto raspunsul.

| wales a răspuns:

Dar în Biblie ai citit? Dacă Isus a spus că nu știe nimeni această zi, tu pe cine crezi?

Isus a spus:

" Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl." Matei 24:36.

Tot ce auzi și citești în mass-media sunt simple speculații. Dacă dorești să faci o supă, trebuie să consulți o carte de bucate, nu o revistă despre modă. La fel este și cu nelămurirea ta despre sfârșitul acestor veacuri. Nu consultă un ziar, o știre etc, și trebuie să consulți Biblia.

| FucktheSystem a răspuns:

Cum am zis și la celelate întrebări sunt sigură că o sămurim cum am murit și anul ăsta și în încă câțiva ani în acre s-a prezis sfâtșitul omenirii.
Oricum dacă verei mai multe lămurir ai putea să te uiți pur și simplu cu 4 întrebări mai în jos, e o întrebare tot pe aceeași temă.

| Klepto a răspuns:

Au incetat intrebarile de religie, acum va incita 2012 si mayasi nu?
Eu nu postez raspunsuri la misto(

| chelstone a răspuns:

Ce le-o fi trebuit spaniolilor america latina? Trebuia sa-i mai lase macar cateva luni pe mayasi marca ajungeau cu calendarul lor la 2325 si atunci nu mai intreba nimeni acum de sfarsitul lumii care ar urma sa vina in 2012.

| Shammal a răspuns:

Ce cred eu este ca va fi o mare schimbare in constiinta oamenilor, cea ce va conduce la o schimbare in modul de viata, energia schimbarii este aici, data respectiva din 2012 este un prag

| BRG a răspuns:

Bună nu cred nimic din toate astea.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa nu iti mai bati tu atata capu' cu ce se va intampla in 2012. Ce-o fi, o fi! Daca vorbiti incontinuu despre Apocalipsa credeti ca numai vine sau ce? O sa vezi cu proprii tai ochi ce se va intampla atunci: adica nimic.Asa cum am murit si in 2000, murim si acum.
Bye!

| picolini a răspuns:

Auzi... crezi ca toate aceste schimbari se vor face de pe o zi pe alta? stai linistita

| Neimportant a răspuns:

Eu nu cred ca sfarsitu lumii va fi in 2012 pentru ca numai Dumnezeu stie cand vom muri. Sfarsitu tot sa fie dar nimeni nu stie cand.

''Orice inceput are si un sfarsit cum si un sfarsit are un nou inceput''

| unknownn a răspuns:

La orice fenomen astrologic vine sfarsitul lumii?

| TheFreak a răspuns:

Din cate stiu, asta nu e singurul sfarsit al lumii.
Adica au mai fost si vor mai fi, dar eu am trecut cu bine de toate si sunt sigura ca asa vei face si tu.
Good Luck!

| littleblackgirl explică:

@Adrianetc, cred in 2012, normal, cum cred si in 2011 si in oricare alt an. Vroiai probabil sa spui ca eu cred in ce se va intampla atunci. Dupa cum am precizat, nu cred ca vom muri, pur si simplu cred ca va fi doar o schimbare, nu neaparat semnificativa
P.S: nu sunt ciudata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca timpul trece din ce in ce mai repede, se va ajunge in punctul 0 zi vom trece in Dimensiunea 5. Adevarul ramane acolo.

| Adrianetc a răspuns:

laughing
esti ciudata deoarece crezi in 2012. tie ti-e frica de o prostie spusa de gura oamenilor? numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii si va fi fix cand oamenii nu se vor gandii la asa ceva. faza cu polul N si polul S nu are legatura cu porcaria ta de sfarsitul lumii, planeta o data la 1500 de ani isi schimba polii dar cu greu nu dintr-o data.

| lucybzz a răspuns:

Eu personal nu cred ca sfarsitul lumii va fi in 2012.In legatura cu polu S si N ce ai spus tu ar trebui sa se intample in foarte mult timp [daca e adevarat] nu se poate schimba asa de repede intr-un an[desigur asta este parerea mea] in plus in biblia ortodoxa scrie ca trebuie sa fie si un antihrist si toata perioada asta cu el trebuie sa dureze vreo 3 ani si 6 luni parca. trebuie sa vina pe panant Enoh si Ilie si dupa 3 zile vor muri deoarece acestia nu sunt morti au fost ridicati la cer cu tot cu trup... daca am gresit cu ceva va rog sa ma corectatibig grin eu asta cred ca se va intampla asa scrie in biblia ortodoxastraight face poate cei catolici sau alte religii au alta viziune asupra sfarsitului ooo si cartile despre care spui tu ca ai citit poate sunt de la niste secte ...astia fac o multime de carti cu sfarsitul si nu stiu mai ce
eu tiam spus parerea mea
poate u ai altabig grin
si cu evolutia oamenilor si asta cred ca ar trebui sa dureze ceva timp

| Dumitras95 a răspuns:

Povesti de adormit copiii big grinbig grinbig grin! Nimic nu este adevarat!