| Danyel2000 a întrebat:

Buna Tpu.Am luat un spinner si am vazut pe yt ca daca il bagi in alcool se invarte mai repede.Eu am doar spirt care contine 70% alcool.
Pe site scria ca se invarte 1-3 minute. Daca il bagi n spirt se va invarti 5 minute lejer? Aici sunt specificatiile:
Aicea sunt caracteristicile.O sa se invarta 5 minute lejer daca il bag in spirt?

Dimensiuni: 7x7x1cm
Material: Plastic si Otel inoxidabil de calitate superioara.
Latime si inaltime 7 cm
greutate 55 g

3 răspunsuri:
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Tu ai acel rulment la spinner.dar in lumea mecanici ca sa spun asa rulmentul pentru o funtionare mai usoara, o invartire mai libera, si mai rapida eventual mai mult timp de invartire se baga in benzina, deoarece ea curata foarte bine mizeria si restul, asa ca te sfatuiesc sa bagi in benzina si nu alcool, o sa vezi se va invarti mai bine

| Danyel2000 explică (pentru Smecher_Nuti_1999):

E mai buna benzina decat alcool? Eu vreau sa se invarta vreo 5-10 minute.

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns (pentru Danyel2000):

Da e mai buna. poti faca un experiment. pune un rulment vechi care merge greu in benzina lasa-l doua zile acolo.o sa vezi ca isi da drumu il cureti si va merge foarte usor. pune in benzina si va fi ok