| Editzelu a întrebat:

Am si eu o intrebare.Mi-am dat seama ca in viata asta poti face orice nu exisat "nu pot" sau "e mai bun ca mine".Am invatat cu timpul sa fiu calm si pur si simplu imi iese tot ceea ce-mi propun (fiindca fac cu suflet si chair imi doresc anumite lucruri fara sa ma chinui prea mult). Multa lume imi spune ca sunt fantastic,insa ei nu inteleg ca totul este doar vointa.
As vrea sa stiu daca un om simplu care nu stie mare lucru, de exemplu un om simplu vrea sa devina campion la categoria grea la box si-l infrunta pe cel mai bun boxer din lume, sau vrea sa faca o cascadorie care necesita mult antrenament sau ceva de genu, poate acel om sa reuseasca acel lucru propus fara sa se straduiasca prea mult(adica unii oameni fac antrenamente ani de zile si de abia daca le iese in timp ce altii incearca odata si reusesc din prima).Mia-am dat seama ca unii oameni sunt pur si simplu fantastici si reusesc lucruri fantastice si cred ca tot ce au e vointa si concentrare.Cateodata mi-am dat seama ca te ajuta foarte mult instinctul in viata asta,sau ceea ce simti sau cum ar spune unii "Puterea Lui Dumnezeu" si de cand am descoperit lucrul acesta mi se pare ca tot ce e in lumea asta este prea simplu, adica pur si simplu am reusit sa realizez tot ce mi-am propus fara sa am niciun fel de grija sau sa ma straduiesc prea mult, toata frica si toate esecurile, grijile si suferinta pornesc din mintea omului.Sentimente pe care si le creeaza omul fara rost si care nu exista.
Este doar parera mea thinking

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

De noroc chior ai auzit?

| ThePathWalker a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Daca are timp si minimul de abilitati si determinare absoluta sa macar minima atunci da.

Cateva exemple negative, desi sa spunem ca am vointa absoluta:
Pana maine vreau sa devin mastru international la sah. Nu am pur si simplu timp.
Cineva vrea sa fie campion la box la orice categorie, dar saracul n-are maini.
Cam asta e tot.

| Lisaaaaaaaaaaa a răspuns:

Paii daca ai reusit asta, inseamna ca esti fantastic, rari sunt oamenii din ziua de azi ca tine. Mult succes in continuare in ceea ce faci! Noapte Buna.