| Ellusionist a întrebat:

care credeti ca este scopul oamenilor pe pamant?happy

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Scopul oamenilor este acela de a gaurii pamantul si a-i lua nestematele.laughing

| Vizitiul a răspuns:

Ne nastem, ne inmultim si murim. Toate astea printre mici idealuri, visuri etc. Un om care n-a iubit, a trait degeaba...

| Razvan a răspuns:

Sa distruga si sa se distruga. Unii sunt deja distrusi cand vine pe lume, altii intai se chinuie sa darame pe altii sau Natura, altii cred ca au trait bine si mor plini de regrete.Asa e cand joci un rol de fata cu lumea, si atunci cand ajungi acasa il scuipi pe cel din oglinda

| anad a răspuns:

Unii se zbat, lupta, sunt constienti de greutatile vietii - pe cand altii se vaita, viseaza, chiulesc, asteapta, stau, cersesc...

| andre999 a răspuns:

Scopul oamenilor este sa ajunga la iluminare si desavarsire. Suntem aici pentru a ne mantuii prin Hristos cel viu. Scopul nostru este sa evoluam sa renuntam la toate traierile cu vibratie joasa (egoism, ura, rautate, desfranare, minciuna) si sa ajungem sa iubim neconditionat si sa ne rugam continuu celui ce a creat Tot.
Suntem aici pentru a reusi sa ne intoarcem la El.

| muzicalBoX a răspuns:

Nu exista un scop anume tongue

| jumpper a răspuns:

Scopul oamenilor pe pamant este sa I-l cunoasca pe Dumnezeu si sa ajunga la asemanarea cu Dumnezeu prin virtuti si sa mosteneasca viata vesnica. Cum zice Hristos : " Caci viata vesnica este aceasta : Sa Te cunoasca pe Tine, Unul, Adevaratul Dumnezeu, si pe Hristos pe care Tu l-ai trimis. "

| Fallen1Angel a răspuns:

Sa crestem in copaci.

| Teenagernynho28 a răspuns:

Scopul oamenilor este de a-L slavi pe Dumnezeu, de aceea am fost si creatiwinking (2Petru 3:13)

| CarmenR a răspuns:

Nu este unul general, fiecare om are scopul lui, nu crezi?

| cal3star a răspuns:

Nu cred ca avem un scop anume.

| NinaParadise0 a răspuns:

Noi nu avem scopuri mari. Unii oameni sunt facuti ca sa iubeasca animalele. Noi credem ca avem scopuri mari, dar nu este asa.
Fiecare are un alt scop. =].

^^

| soby47 a răspuns:

Cred ca sa distruga pamantul dupa cum se vede acumsad... e opinia mea happy

| hygurashi a răspuns:

Acum ceva vreme cand se construiau chestii marete pe care azi tehnologia noastra nu le poate explica, pe cand Jules Verne isi imagina mai ceva ca Nostradamus viitorul, exista un scop, acela de a progresa, insa intr-un colt indepartat al lumii cursul istoriei avea sa se schimbe, iar tara construita prin truda si moartea multora avea sa sufere o involutie. Asa ca in tara asta uitata de Dumnezeu pe nume Romania scopul romanilor este acela de a se plange ca sunt furati, batuti, injositi, de a da in teribilism, de a vota lideri care o ard intr-un party total.
Care e scopul oamenilor? De ce nu te intrebi care e scopul pe care vrei tu sa il indeplinesti? Daca ti-as spune ca scopul oamenilor ar fi procreerea te-ai apuca acum sa te inmultesti ca un iepure? Nu trebuie sa ai nevoie de cineva care sa iti spuna ce scop ai in viata, fi sigur ca ai unul, doar fa in asa fel incat sa decizi tu care sa fie acela.
Bafta