| iSmile a întrebat:

Care credeti ca este scopul oamenilor pe pamant?

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Dupa google...
http://i.imgur.com/nDqYf.png

| thealchemist a răspuns:

Sa incerce sa fie oameni si nu animale.

| Necrophagist a răspuns:

Imi ajunge a fi o maxima, sa se perpetueze si apoi fiecare individ are desigur propriul scop

| miradoniz a răspuns:

Să iubească, nu? ce altceva?

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Eu cred ca scopul oamenilor este de a construi familii,relatii,prietenii si sa se cunoasca intre ei,iar apoi sa perpetueze specia si din nou, din nou, din nou...

*pune un ecou sa scrie*

Sper ca te-am ajutat happy

| Birjaru a răspuns:

Evolutia

| venusdoom a răspuns:

Sa isi perfectioneze abilitatile pentru a putea supravietui si transmite cunostintele urmasilor.astfel cresc sansele de a stapani cam tot pamantul.(daca te gandesti, cam asta ar trebui sa facem, dar daca te uiti in istoria oamenilor gasesti doar adjective negativesigh ), noi oamenii nu aveam nevoie de toata teehnologia din prezent. in ziua de azi sunt mai multe cazuri de cancer decat au fost vreodata.iar unul din factorii care au produs cancerul sunt telefoanele mobile si radiatiile pe care le emit. ele si majoritatea echipamentelor electronice.

| AndreiP98 a răspuns:

Sa creeze TPU

| MrsEvelina a răspuns:

Sa se alature lui Dumnezeu, pentru asta exista sa fim fericiti, bucurosi, impreuna cu dumnezeu, dar numai daca esti credicios vei fi si fericit

| MrsEvelina a răspuns:

Sa se alature lui Dumnezeu, noi existam ca sa fim fericiti, bucurosi sa ne bucuram de viata, dar cand nu te rogi cazi in pacat, lumea nu este credincioasa si foarta putina lumea este iar cand auzi de Dumnezeu te gandesti ca nici lumea nu credincioasa si ca ar fi ciudat sa fi tu, Niciodata prin pacat, fapte rele nu vom fi fericiti, niciodata cand ura e mai mare ca iubire, crediciosia si bunatatea, Regula de aur care a spus-o
Isus :,, Tot ce voiti sa va faca viua oameni faceti-le la fel,,
Fiind cu dumnezeu suntem fericiti insa satana ne face sa credem uneori ca e bine sa fi om pacatos sa ai tehnologie, netul, tv dar nu este deloc asa, suntem orbi in sufletele noastre.

| GuessWhoIAm a răspuns:

Deacord cu evelina

| AnkuEmil a răspuns:

Sa adune fapte bune. un om sa fie mai fericit doar pentru ca ai existat tu happy

| Astaroth a răspuns:

de a creste, a ne inmulti si muri.

| PsychoDLight a răspuns:

Intrebarea asta ne-o punem de mii de ani...

| petrake a răspuns:

Pentru a pune intrebari de genul acesta. Felicitari!