| GulDan a întrebat:

Se intampla ceva in noaptea asta?

Ma sperie ca zice ca luna se va preface in sange(adica eclipsa) si trebuie sa ne asteptam la un dezastru....conform religiei.

Cu asteroidu m-am convins! dar cu eclipsa?

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Auzi, tu maine nu ai scoala?

| Inferno a răspuns:

Nu.

| Dreamer a răspuns:

Nu poti spune,, conform'' religiei. Religia nu descrie fapte si intamplari explicate rational si logic, deci,, conform'' nu se atribuie literaturii SF. Logic vorbind, datorita efectului de,, super-luna'' exista o oarecare posibilitate de crestere a sanselor de eventuale cutremure in aceasta perioada datorita atractiei gravitationale mai mare pe care o exercita luna zilele astea.

| danay72 a răspuns:

Sfarsitul va veni sigur, dar ziua nu o tie nimeni.Matei24:3-14

| sublime89 a răspuns:

Cum ar putea o eclipsa de luna sa aduca sfarsitul lumii? Prin ce proces? Asta nu-ti va explica niciunul dintre cei care raspandesc astfel de fantezii peste tot.

| oprescudorin11 a răspuns:

O eclipsa ca asta ne va lucra la creier. Ca asa se intampla la toate eclipsele. Uneori, nu neaparat in ziua eclipsei apar cutremure, nu stim unde! Acum a aparut in Chile.S-ar putea noi sa scapam.Ia un glob pamantesc si infige o andrea din Chile si vezi unde iese! Sa treaca prin centrul sferei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. Ai murit? Nu mai crede toate aberatiile.

| BogdantheDreamer a răspuns:

In afara de faptul ca a plouat in cantitati industriale, nu s-a intamplat nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| NuAmNumeStraniu a răspuns:

Salut jun