| Goddessss a întrebat:

Cum sa scap de niște gânduri negative care nu imi dau pace?
Nu am somn si din cauza lor sunt intr o stare oribila de monotonie. Va rog, ajutati-ma!

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai somn, înseamnă că nu ești obosită. Dacă vrei să scapi de gânduri, înseamnă că vrei să lupți cu ele. Dacă vrei să lupți cu ele, ele se bucură că le dai importanță și cu cât le dai mai multă importanță. ele sunt tot mai bucuroase și te sâcâîie mai tare.
Să zicem că vine gândul nr 1, și tu spui.
-Ei, și?
La gândul nr 2 la fel.

| doctorandus a răspuns:

Treci pe la medicul de familie si intreaba-l.

| Celcestietot a răspuns:

Doar rămâi cu Dumnezeu îl viața ta!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Plimbă-te.

| BlackRose03 a răspuns:

Găsește rădăcina problemei și elimin-o.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce gânduri?

| 4ndr33y a răspuns:

Si eu am, in fiecare an in perioada asta, stiu ca sunt trecatoare si incerc pe cat posibil sa-mi ocup timpul cu alte chestii, sa nu ma pot gandii la tampenii.
Plimbatul cu prietenii ajuta foarte mult, eu nu prea am prieteni cu care sa socializez mai mult de 1h pe zi dar imi gasesc alte ocupatii.

| Swae a răspuns:

Buna.
Asculta videoclipuri asmr pe fundal.

| Fofani a răspuns:

Bună ai scăpat de ele că și eu mă chinui cu ceva care nu-i adevărat și e oribilcrying

| Goddessss explică (pentru Fofani):

Nu am scăpat, dar le am ameliorat puțin

| Fofani a răspuns (pentru Goddessss):

Și eu la fell crying sunt dar cum ai pe Facebook dămi în privat msj

| Fofani a răspuns:

Câți ani ai?

| Maya3 a răspuns:

Bună, se întâmplă să am și eu astfel de gânduri și înțeleg starea prin care treci. Ce pot să zic, e să fii puternică și să te rogi la Dumnezeu, el ne știe gândurile fiecăruia dintre noi și înțelege cel mai bine prin ce trecem. Spune-i lui ce gânduri te apasă, îți provoacă neliniște și el sigur îți poate da o rezolvare. Numai bine și Dumnezeu să îți ofere liniștea, pacea de care ai nevoie.