| Marioraul36 a întrebat:

Buna, am o problema si am nevoie de pareri si altele.
Toata lumea sta in casa si intram toti intr-o stare foarte naspa, dar eu de o saptamana sunt impreuna cu o fata. Totul merge bine, perfect dar dupa o saptamana si sunt sigur ca e din cauza plictiselii, creierul meu inventeaza ganduri negative cum ar fi "ea nu e de liga ta" "ea are aia" si de genul acesta.
Dupa meditez si vorbesc cu mine si e ca si cum ma cert cu mine intruna.
Nu stiu ce este dar va rog sa ma ajutati cu niste vorbe sau sfaturi, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Probabil ai asta pentru că nu ai parte deloc de afecțiune fizică neputând să vă vedeți. Plus că e mega la început, după o săptămână n-ai ce intenții să știi

| Marioraul36 explică (pentru Adry05):

Foarte adevarat multumesc mult

| Adry05 a răspuns (pentru Marioraul36):

Cu plăcere, sănătate și numai bine

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cum a mers totul perfect dacă nu vă puteți vedea în situația actuală?

| aimullah123 a răspuns:

Cum adica "nu e de liga ta"? Nu inteleg.
Adica tu stai si te gandesti ca nu esti suficient de bun pentru ea, sau cum?

| Marioraul36 explică (pentru aimullah123):

Nu chiar e mult mai complicat ma gandesc ca ea nu e suficienta dar este chiar prea suficienta peste mine Gandurile negative acopera e ca si cum iti iei un ferrari si zici ca nu e chiar asa fain dar tu inainte aveai o masina de 500 euro Adica e o gandire bolnava ce simt si cum gandesc

| aimullah123 a răspuns (pentru Marioraul36):

Am inteles deci e invers. Ea nu e suficient de buna pentru tine.
Nu e o gandire "bolnava". Folosesti cuvinte mari. Tu ai control asupra ceea ce gandesti.
Daca nu poti sa o iubesti, da-i pace. O sa o iubeasca altul iar tu iti gasesti pe altcineva.