| dreamerrrrrrr a întrebat:

Cum va inchipuiti Bucuresti in anul 2030? Vor deveni oare visele realitate?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pot sa ma astept ca lucrurile vor evolua in dubai, new york, shanghai...dar in Bucuresti?
cred ca asta zice tot :
http://1.bp.blogspot.com/......iubesc.jpg

| Klepto a răspuns:

La fel, tehnologia nu evolueaza ca si Fat Frumos, creste 7 ani cati alti in 1, si mai ales in Romania.Ce crezi ca o sa vezi in 19 ani, roboti peste tot, roboate sexy si topless fataindu-si curul patrat si metalic prin Dorobanti?
Eu as pune pe hartie ceva mai SF lucruri pe care poate mintea mea sa le cace, as pune-o intr-o capsula a timpului si in anul 3020 sa fie deschisa, ca sa se compare, daca am dreptate, sa-mi aduca omagii post mortem ca l-au pierdut pe Klepto Nostromidus(Mama omida+Nostradamus).
Singurul vis care devine realitate, este visul in care visezi ca te pisi. Poate prin anul 2030 cand Angelina Jolie o sa fie lasa de Brad, poate atunci o sa am o sansa cu ea.

| TeoPT a răspuns:

Știi orășelele din Evul Mediu, cu o cetate mare și frumoasă în centru, a conducătorilor, și restul căsuțe mici, mizerabile, sărăcăcioase? Ceva de genul ăsta.

| n0matterman a răspuns:

Probabil cu o strada asfaltata.

| bunnylover537 a răspuns:

Mm probabil va fi in paragina, ca si restul tarii.

| RaduPhantom a răspuns:

Eu cred ca va fi total opusu a ceea ce vedem in filme (mashini zburatoare, robotzi...) adica numai gunoie si alte din astea