| HBK a întrebat:

Oare visele pot deveni realitate, sa ne influenteze in vreun fel?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Uneori e mai bine sa ramana pur si simplu vise. Daca ar deveni realitate toate pentru ce am mai luptahee hee

| Bacemi a răspuns:

Se poate dar nu este o regula anume.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Am incercat, n-a mers. Se pare ca visele se intampla doar in mintea noastra. Dar depinde si ce visezi, ca e mai mult chestie de probabilitate, mi s-a intamplat si sa visez solutia unei mici probleme care ma preocupa.

| PurpleLadybug a răspuns:

Pai daca ne tot gandim ca visul respectiv are o insemnatate, si suntem aproape siguri de acest lucru, ne influenteaza viata intr'un mod subtil sau evident. unele vise se adeversec, altele nu, dar sunt doar simple coincidente. Insa daca ai un vis, o dorinta, trebuie sa perseverezi ca sa'l vezi realitatewinking
TAke carepeace sign

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna.happy Unele da, unele nu happy niciodata nu se stie ce ne asteaptasmug

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Visele pe care tu ti le doresti pot deveni realitate atunci cand lupti pentru asta si iti doresti acest lucru din toata inimahappy

| anda1313 a răspuns:

Da, visele frumoase pot deveni realitate, daca lupti pentru implinirea lor iar cosmarurile de asemenea pot deveni realitate daca nu faci nimic in privinta lor. In cel mai simplu caz, seara un ceai antistres.

| chelutzul a răspuns:

Depinde la ce definitie a visului te-ai gandit... daca e vis de genu "cand vreau sa fiu mare o sa ma fac doctor" atunci este realizabil... da daca te gandesti la acest gen de vis
http://www.youtube.com/watch?v=ASf55cov5F8

nu stiu cati dintre voi ati patit sa visati ceva noaptea iar a doua zi sa vi se intample ce ati visat, ceva de genul deja vu.eu am patiti multe astfel de chestii cand eram mic, dar la cei 21 de ani pe care ii am acum aproape ca nici nu mai visez noapte.nu stiu de ce, o fi oboseala sau stresul...cine stie. oricum enjoy the video si bafta la implinirea viselor :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele sunt doar niste ganduri relatate prin imagini. Exista posibilitatea sa se adevereasca, dar totul depinde de acele idei. Visez intr-o seara ca sunt presedintele Americiihee hee ...eee, acest vis poate deveni realitate, dar depinde cum il intelegem si cum il traim, experimentam.

| Cursed4Ever a răspuns:

Eu am visat odata ca sunt agent secret, ba un vrajitor din LOTR, ele sunt rodul imaginatiei noastre sau a dorintelor noastre... bineinteles orice vis poate deveni realitate