| laurikes a întrebat:

Buna TPU.

Imi poate explica cineva mai bine textul acesta?
"Nu-i revelator pentru ce e nedefinibil in insuficientele vietii ca numai cioburile unei oglinzi sfaramate pot sa ne redea icoana ei caracteristica?"

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu conteaza ce evenimente au dus la destramarea vietii, dardaca invataturile le pui laolla, atunci poti gasi rostul si frumusetea ei.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aiureală.

| mentholinks a răspuns:

Cred ca e ceva legat de Apocalipsa, cu fiara si icoana fiarei.

| laurikes explică (pentru mentholinks):

Poti dezvolta putin?

| mentholinks a răspuns (pentru laurikes):

Pai pomeneste ceva de o icoana, despre care Dumnezeu a spus sa nu facem si sa nu le slujim si mai pomeneste si de oglinda care e un obiect invaluit in mister.