| CelebraAnonima a întrebat:

Buna,TPU! La mormantul tatalui meu am gasit un inel, un inel de-al meu, vechi, pe care nu l-am purtat niciodata, si nu-mi imaginez cum a ajuns acel inel acolo, mai ales ca nu era la suprafata, ci in pamant. Ar putea fi vreun semn?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cumva este o confuzie? Acel inel ori nu este al tau si cineva l a pierdut acolo si inelul seamana cu cel al tau, ori chiar tie ti a scapat de pe deget acolo, dar e ciudat cum de nu l a luat cineva, e de aur? Oricum nu are nicio legatură inelul cu tatal tau decedat, sau dorintele lui, un om care a murit numai are nicio dorintă, numai poate face nimic. Deci cei ce zic ca e un semn se înșeala amarnic, nu este niciun semn.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In ce zonă stai?

| WaterDrop a răspuns:

Se prea poate sa-l fi pierdut iar Sauron pe acolo, neindemanatic mare tipul asta.Ar fi ideal sa-l inapoiezi, ca sa nu puna ochii pe tine.

| Elide a răspuns (pentru WaterDrop):

Totuși să.l bage pe deget și poate se face invizibil, dar să aibă grijă că sigur este urmărit de Gollum laughing laughing laughing

| xerxes1 a răspuns:

Exact.Ti-a dat un semn.

| Ara997 a răspuns:

Nu cred. E posibil sa ti-l fi "imprumutat " o alta persoana din familie.
Aceasta a fi venit sa ingrijeasca mormantul si, lucrand cum mainile in pamant a i-a cazut inelul (probabil ca ii era larg). Norocul a fost ca l-ai gasit tu si nu altcineva.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ara997):

Asta ar fi una din ipoteze, cineva din familia ei, soră cumnată mamă, a luat acel inel, si facind curat la mormînt i-a cazut inelul de pe deget fara sa fi simtit, dar intrebarea este cum de l a gasit fata asta inainte sa il fi gasit altcineva, poate era cazut pe pămint, a plouat si nu stralucea, daca nu a fost soare puternic poate erau nori de ploaie, si nu l a vazut nimeni.

| Ara997 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

L-a gasit pentru ca asa trebuia sa se intample. sa se intoarca la proprietar.
Si mai e ceva, un strain arunca intr-un fel. nepasator ochii pe un mormant. Un copil se uita altfel la pamantul in care este ingropat parintele. iti spun din experienta : la mormantul parintilor. te uiti la fiecare pietricica.

| Deliiiia a răspuns:

Bună! Nu inteleg cum l-ai gasit tu in pamant, ai sapat? Intreaba-ti rudele daca tatal tau a avut vreo dorinta aparte in legatura cu acel inel, sunt persoane care doresc sa li se puna in sicriu tablouri sau alte obiecte. Daca e vreun semn, numai tu poti stii asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Deliiiia):

Nu cred ca era in pămint, sa dezgropi un mort ai nevoie de acte si de motive serioase, nu are voie nimeni in afara de gropari sa sape groapa sa caute ce.

| Deliiiia a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca respectivul care a pus intrebarea a zis ca ERA IN PAMANT, inseamna ca asa era. Eu n-am sustinut ca a dezgropat mortul, am intrebat daca a sapat putin, poate a vrut sa planteze flori sau ceva.

Dar nuuu... hai sa sarim cu nefolositor si eronat pentru ca noi interpretam aiurea.