| M1R3L a întrebat:

Am gasit un inel galben pe strada, cum as putea sa vad daca e de aur sau de fier?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un magnet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e rotund eu l-am pierdut...winking

| FlAiser a răspuns:

Pai incearca sa scrii cv cu el pe un perete si daca se vede galben atunci nu e de aur daca nu se vede nimic e de aur

| Dragutza_Anutza_1997 a răspuns:

Poti sa vezi daca e vreo inscriptie pe el... dar este posibil sa fie din argint cu zirconiu si cel mai bine te duci la magazin de bijuterii din argint si intrebi

Răspuns utilizator avertizat
| deleu123 a răspuns:

Are pe el scris o serie daca e din aur 750 parca

| TGLove a răspuns:

Vezi daca e stantat sau poarta-l si cand transpiri daca nu oxideaza este aur

Întrebări recente