| Ane_1146 a întrebat:

TPU!
Se spune "Toate la timpul lor", dar uneori am impresia ca nu mai vine timpul ala, iar rabdarea dispare odata cu zilele. Ati simtit vre'o data asta?

Răspuns Câştigător
| Nightfall a răspuns:

Eu unul nu sunt de acord cu asta. Consider ca tu alegi intotdeauna timpul, insa sentimentul il cunosc prea bine. Am avut o multime de momente cand mi-am dorit sa fac ceva si nu am avut posibilitatea, ceva ma impiedica, o piedica pe care imi era poate teama sa o risc. De altfel, am trait si sentimentul de a astepta ceva pentru care m-am straduit sa se intample si acest lucru sa nu se iveasca. Oricare din acestea e neplacut, insa in final depinde tot de tine sa treci peste impresia aceasta ca nu e momentul si sa iei initiativa oricarei actiuni iti doresti. Mult succes!

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am simtit si eu asemenea lucru.Rabdarea se stinge iar timpul nu mai apare. Dar nu trebuie sa ne dam batuti, trebuie sa vedem ce putem face noi pentru realizarea acelui lucru, pentru venirea timpului iar daca nu se poate atunci sa ne dam batuti.Numai bine

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Incerc sa-mi fixez un anumit termen, cat mai realist pentru indeplinirea lucrurilor pe care le vreau si sa nu intru in panica, indiferent de ce se intampla, dar ce zici tu, am simtit.

| ema69 a răspuns:

Te inteleg, crede-ma, si eu stau foarte prost la capitolul rabdare.Am fost de n ori in situatia in care timpul parca s-a oprit, si din pacate, nu in momente tocmai placute.Incearca sa iti indrepti gandurile la alte lucruri, placute, si poate iti va fi mai usor.La mine a dat rezultate.

| xXBernaXx a răspuns:

Da. Am simtito de mai multe ori.Cateodata mai zic Toate la timpul lor.Si mai astept ca poate va veni timpul... dar cateodata o las balta si stiu ca asa ceva nu s eva intampla si sti ca nu existaun timp pentru ceea ce imi doresc.big grin

| cristiana101 a răspuns:

Nu.