| Băă_L_Cosmin_1984 a întrebat:

Vreau niste detalii despre dedublare(proiectie astrala)mi-a zis un prieten ca stie o metoda foarte simpla oricine stie sa o faca si ca sunt sanse foarte BUNE sa iti iasa din prima data cu aceasta metoda. Metoda este asa:te pui in pat te culci la 10-10:30 noaptea si pui ceasul sa sune la 4 dimineata te scoli iti faci nevoile mai te plimbi prin camera 10-20 minute te bagi iar in pat si te gandesti la dedublare.In seara asta incerc aceasta dedublare si a-s vrea sa imi ziceti ce efecte sunt ce simt.

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

Si-a batut joc de tine.

| mixxjim a răspuns:

Ce crezi tu ca este aceasta dedublare si de ce ai vrea sa faci asa ceva?

| Băă_L_Cosmin_1984 explică (pentru mixxjim):

Pai a-s vrea sa fac asta din simpla curiozitate

| mixxjim a răspuns (pentru Băă_L_Cosmin_1984):

Simpla curiozitate ti-ar folosi ceva mai mult daca te-ai ocupa in primul rand mai mult de limba romana, sa inveti sa scrii corect, apoi sa te informezi direct, citind cat mai multe lucruri despre lucrul care te intereseaza, de ce ai crede ce ti-ar spune o persoana oarecare, absolut necunoscuta, aici pe site, sau orice poveste, adevarata sau nu, spusa de vreun prieten sau coleg? Deci apuca-te de citit, mai intai pe net, ce anume inseamna, cum se face, de ce se face si apoi mai vezi tu cum e cu simpla curiozitate.

| SteinZer0 a răspuns (pentru Băă_L_Cosmin_1984):

Prin dedublare te referi la "out of body experience", nu-i asa? Sunt mai multe tehnici si cea spusa de prietenul tau nu este buna. Cauta "Astral projection" si gasesti ce-ti trebuie.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Aia e o tehnica numita WBTB(Wake Back To Bed) si n-are treaba cu dedublarea.

| MihaiN a răspuns:

Aberatii cu care deregula oamenii isi fac rau (in varii feluri).Eul uman trebuie sa fie compact, NU dedublat. Evita misticisme de genul asta si citeste filosof, si literatura clasica, la fel si psihologie.Inventiile astea new age sunt aberante rau (daca ii intrebi doua-trei chestii despre om pe indivizii astia, sa vezi cum brusc inceteaza sa mai fie "cunoscatori") si pot fi si daunatoare.

| AndreeaRobertica a răspuns:

Nu cred că există așa ceva.

| Băă_L_Cosmin_1984 explică (pentru AndreeaRobertica):

Ba exista, fa aceasta metoda! si crede in ea nu asa la intamplare..nimeni nu se poate dedubla daca nu crede adevarat de asta oamenii care nu cred si incerc nu se dedubleaza! Trebuie sa crezi!

| AndreeaRobertica a răspuns (pentru Băă_L_Cosmin_1984):

Uite,o să încerc.Scriu după dacă e adevărat.

| KlawSixx a răspuns (pentru Băă_L_Cosmin_1984):

Ce vrea sa fie/insemne aceasta dedublare?

| AndreeaRobertica a răspuns:

Nimic nu se intampla.Decat faptul ca esti obosit, pentru ca ai dormit putin.