| Băă_L_Cosmin_1984 a întrebat:

Dati-mi niste sfaturi repede pentru dedublare(proiectie astrala)ca vreau sa incerc in seara asta la 11 cu un prieten sa ne dedublam.Vreau pasii cum sa ma dedublez.

Răspuns Câştigător
| DeliaCute a răspuns:

Prima metodă constă în autosugestionarea cu ajutorul unor idei-forţă. De exemplu: "Vreau să am o experienţă de dedublare", "Vreau să îmi părăsesc temporar corpul fizic". Cele mai bune momente pentru a vă induce aceste sugestii sunt chiar înainte de a adormi şi imediat după trezire. În aceste clipe suntem într-un contact foarte apropiat cu propriul nostru subconştient. De aceea, este bine să vă treziţi lent şi, timp de o jumătate de oră, să repetaţi frazele pe care le-aţi ales pentru autosugestionare.

A doua metodă este de a citi cărţi despre dedublare. Ceea ce citim ne impregnează puternic subconştientul.
Urmează înregistrările cu mesaje de sugestie. În acest caz, este important să le ascultaţi cât mai des şi cât mai atenţi.

Metoda următoare este cea a vizualizării creatoare. Afirmaţiile care folosesc şi imaginaţia sunt mult mai bune. Vizualizaţi-vă cum părăsiţi trupul şi spuneţi în gând: "Da, pot face cu uşurinţă aceasta." Imaginaţi-vă scene din ce în ce mai complexe, în care zburaţi sau în care ţâşniţi liber în spaţiul infinit. Nu uitaţi, şi acest lucru trebuie făcut zi de zi, cât mai des, şi mai cu seamă dimineaţa, imediat după ce vă treziţi.
Sa imi spui daca merge laughing Funda?