| Andrew1998 a întrebat:

Cand cineva drag moare... te vede...cum erai cand a murit, sau te vede cum esti acum. nu stiu.asta'i intrebarea mea.

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Te vede o scurta perioada, imediat dupa ce moare, apoi nu ii mai pasa, adora lumea in care intra. In general pacientii in moarte clinica (near life death experiences) ies din corpul lor fizic si 'gusta' putin lumea de dincolo. Dupa ce se intorc devin alti oameni. A fost si cazul lui Robert A. Monroe, un om de afaceri, schimbat radical dupa o astfel de experienta...

10 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Depinde... Eu nu cred in viata de dupa moarte, acel spirit care ramane. Acum na, nu sunt detinatoare adevarului absolut.
Sa zicem ca exista o continuare a vietii dupa moarte, o viata imateriala. Retineti imateriala, energetica daca vreti.
Verbul a vedea este valabil doar pentru existenta materiala. daca noi "materialii" nu percem imaterialul de ce imaterialul ne-ar percepe pe noi?

| Angel0 a răspuns:

Te poate vedea si in viitor daca vrea.

| DorelSudoru a răspuns:

Te vede doar daca tu crezi asta...

| Eron a răspuns:

De ce sunteti asa convinsi ca te poate vedea?

| RS4 a răspuns:

Nu te mai vede, e mort, caput, s-a dus! cum vrei tu sa-i zici!

| Nicky29 a răspuns:

Am un caz la mine la tara unu care a murit 36 de ore si a inviat erea in moarte clinica nimeni nu stia se pregateau sa il ingroape a zis ca nu isi aminteste nimic.Omu intodeauna a vrut sa aiba impresia ca ar trai vesnic si asta incearca sa faca toti sa stopeze moartea. Adevaru e ca dupa ce mori o sa ramana corpu tau pe pamant si atat nici un spirit nici un suflet absolut nimic nici macar nu o sa te mai poti intreba si sa afli de fapt ce e cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Cred ca tu te referi la faptul cand o persoana cunoscuta moare, iar sufletul i se desprinde de corp daca te mai vede. Ei bine da, te vede, cand moare se vede singura si nu ii vine sa creada ca a murit, adica isi vede trupul mort, si persoanele care sunt langa ea, are mai multe simtome, dupa moarte, dar tu ai intrebat daca te poate vedea. Da te poate vedea, sti este mai complicat, dar in librari sunt carti de genul asta daca vrei sa te informezi mai mult!

Raspuns: Da

Bafta!

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omoara`te si ai sa afli.
Mai, acu` pe bune, crezi ca stie lumea ce se intampla cu mortii? Au murit cumva si-au inviat ca sa se zica clar ce se intampla dupa ce mori? Toate`s niste aberatii, nimeni nu stie sigur.
Bafta` si crede mai putin ceea ce nu e demonstrat sigur [Nu te oblig sa nu crezi in Dumnezeu, sau nu stiu ce altceva legat de religie, la asta e alegerea ta]!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi asa inseamna ca noi santem morti, cat santem pe pamant, si inviem dupa ce santem bagati in pamant.de asta am vazut eu odata cum se misca pamantul pe un mormant si se ridica asa in sus.si s-a format un musuroi. dupa aia s-a mai format unul, si inca unul.am dedus ca s-a nascut mortul si a inceput calatoria in noua viata. unul spunea ca e o cartita, da eu nu cred.cred ca era mortul.sau viul, ma rog.

| alexa_5652 a răspuns:

De vazut... te vede. Eu am fost foarte sceptica cu chestiile astea pana acum cateva luni, cand a murit bunicul meu de care eram foarte legata. In cele 3 zile cat a fost depus in casa, seara se intamplau chestii ciudate, zgomote, pasi, veioza pe senzori se inchidea si deschidea repede singura, fenomene la care au participat mai multe rude, nu doar eu. E un sentiment ciudat, in care toate simturile sunt excitate la maxim, nu e neaparat frica, e o situatie oarecum ireala dar existenta pe care nu o poti controla. Dupa aceasta intamplare am invatat ca unele lucruri ce trebuie respectate, chiar daca tindem sa credem ca nu sunt posibile. Viata dupa moarte exista, si cred ca ei ne pot vedea.