| Raducu1 a întrebat:

Am auzit multe,, istorisiri,, adevarate despre oameni carora le-au murit cineva drag din familie si peste noapte sau chiar in cateva ore li s-a albit parul, ramanand asa! Intrebarea mea este:Cum e posibil asa ceva? Stiu ca atunci cand iti moare cineva esti lovit foarte puternic de cel mai mare soc emotional pe care-l poti intalni in toata viata ta, dar cum poate cauza asta albirea parului? Chiar nu inteleg! Daca cineva are o explicatie, va rog frumos sa-mi spuneti si mie! Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu s-a găsit o explicaţie propriu-zisă, însă s-a dovedit că şocul poate, într-adevăr, constitui un motiv pentru albirea şi eventual căderea părului.
Eu nu numai că am auzit istorisiri, însă şi cunosc o persoană, o adolescentă căreia în copiărie i-a murit mama şi care s-a confruntat după incident cu o cădere completă a părului.

| Raducu1 explică (pentru Rayyy):

Nu te teme ca eu nu cunosc pe nimeni, ca altfel nu mai puneam intrebarea!big grin

3 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Sincer eu nu am mai auzit asa ceva

| simipantera a răspuns:

Da e ff intalnita aceasta problema. cunosc foarte multe persoane care din cauza unui shoc au albit in cateva ore. in Romania e cel imi intalnit la cate necazuri ne fac toti parvenitii de la conducerea statului.