| Valy4567 a întrebat:

Când credeţi că va veni sfârşitul lumii?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Sfarsitul lumii peste 4 miliarde de ani cand soarele se va transforma intr-o giganta rosie si va inghiti pamantul
Sfarsitul omeniri pe de alta parte e altceva...si poate va veni mai devreme de atat!
oamenii din cate se pare au un talent sa isi faca viata grea.

34 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Cand se va termina borcanul cu nutella, in timp ce realizez ca am ramas fara internet, in timp ce se apropie furtuna, pe cand eu vroiam sa ies cu fetele la shopping sa profit de reducerile mari, fiind ultima zi!
mi s-a pus nodul in gat numai cand mi-am imaginat.

| shadovv a răspuns:

Cand vrea Chuck Norris desigur...

| MrAngelus a răspuns:

Atunci cand vor avea loc razboaie devastatoare, cand vom ucide toate animalele, cand vom reusi sa taiem toate padurile, cand nu vom mai avea loc sa mergem pe strazi din cauza gunoaielor...

| Omulrational a răspuns:

Sfarsitul lumii poate veni si maine daca toate bombele nucleare de pe planeta sunt detonate,ce legatura are asta cu Dumnezeu? NICI UNA! Nu puteti intelege ca NOI ne facem viata,nu ne face altcineva, cred ca de aia se polueaza si asa de rau planeta, pentru ca unii considera ca un zeu face singur curat in urma lor si doar atunci cand vrea el planeta exista si cand nu vrea vine apocalipsa.Dar astia sunt oamenii.

| 220V a răspuns:

Ieri

| Himera a răspuns:

Cand imi va fi mie pofta de iaurt cu aroma de biscuiti. (vreo 3 saptamani am avut de ciocolata, acum am de chipsuri picante)

| Valy4567 explică (pentru Himera):

Te dai si tu mare.

| Himera a răspuns (pentru Valy4567):

Mi se pare normal, doar voi aduce Sfarsitul Lumii.

| Valy4567 explică (pentru Himera):

Ce sa iti spun, esti tu Dumnezeu?

| Himera a răspuns (pentru Valy4567):

Sunt fiica-sa. nu ti se pare suficient?

| Valy4567 explică (pentru Himera):

Vezi ca Dumnezeu nu are fiica, are fiu, pe Iisus Hristos!

| Himera a răspuns (pentru Valy4567):

Parca eram toti fii lui sau nu mai tin eu minte bine? Nu prea le am cu religia, lamureste-ma tu.

| Valy4567 explică (pentru Himera):

Ma refer la fiul sau si al Fecioarei Maria.Noi nu suntem practic fii, dar Dumnezeu ne ajuta.

| Himera a răspuns (pentru Valy4567):

Cum zici tu acolo, se pare ca nici tu nu esti prea lamurit.

| Valy4567 explică (pentru Himera):

Recunosc,nici eu nu stiu cine ne-a creeat.

| YuLiAnDrEeA a răspuns:

21.12.2012,ce nu stiai? ca scrie peste tot, hihi

| seby4music a răspuns:

Ieri.

| Bogdan4688 a răspuns:

Nu va veni sfarsitul lumii asta e un mit creeat de oameni astia de la TV ca-sa faca bani! Numai DUMNEZEU stie cand va veni sfaritul lumii

| oanabuysomeweed a răspuns:

Neee,nu uraganele, fulgerele sau orice altceva va provoca sfarsitul lumii, noi o vom face... OAMENII...

| abbeydudaa a răspuns:

Cand desteptii de oameni vor distruge complet pamantul, iar viata va fi imposibila ^,^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când o vrea Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o vrea Dumnezeu.Cred cu totii am vazut la stiri ca au anuntat ca va veni sfarsitul lumii pe 21.12. 2012, si ca de obicei nu va veni! Alta data, in anul 2000 au anuntat ca va vebi apocalipsa atunci cand va veni un presedinte de culoare la conducere, adica Barack Obama, si totusi la venit.Numai aberatii care le dau spor povestilor reporterilor!

| HermioneLove a răspuns:

Cand va hotărî Domnul că venit momentul! mai întâi trebuie împlinite niște semne apoi va veni sfarsitul lumii! citește Biblia acolo vei afla! cand lumea va fi mai rea atunci sfarsitul va veni! daca ești atent/a vei observa ca nu mai este mult ca lumea e destul de rea! trebuie sa te pocăiești! doar asa vei merge in cer! aceste lucruri nu sunt poveşti este purul ADEVAR! happy

| Yukidaruma a răspuns:

Acest lucru nu se stie si nu se va sti niciodata, se zicea si in 2000 ca cica va veni, 2001 si asa mai departe, sau anult trecut de sf. Constantin si Elena cand nu stiu ce mos a prezis ca va veni, ei bine atunci cand va veni D-zeu va cobora pe pamant si va judeca oamenii, si cuvantul ''Sfarsit'' nu cred ca ar trebui luat prea serios, de fapt cuvantul nu reprezinta ceea ce va asteptati voi, ci mai mult creearea unei lumi noi, si sfarsitul acesteia, si nimeni nu va sti cand o sa vina aceea zi, dar tot ce trebuie sa facem este sa fim pregatiti pentru zcel moment...asta doar daca omul nu distruge lumea inainte...

| EmanuelThN a răspuns:

Cand va vrea dumnezeu

| Angellx3 a răspuns:

Cand va vrea Dumnezeu, eu asa cred. Mereu au spus ca va veni sf lumii dar am trecut peste.

| DubstepQueen a răspuns (pentru Angellx3):

Ai dreptate angellx3

| CristianoRonaldo10 a răspuns:

Numai Dumnezeu stie.Nici un om nu poate afla sau sti cand vine. Daca Dumnezeu vrea poate veni chiar acum. Dupa parerea mea nu cred ca sfarsitul lummi va veni.

| NoNameNoName a răspuns:

Sfarsitul lumii?
Sfarsitul lumii va veni, atunci cand Evanghelia va fi propovaduita pe tot pamantul... Cand va fi foamete si razboaie...etc

| toica2 a răspuns:

Peste cateva sute de ani, la cum o ducem cu poluarea si cu toate astea nu mai dureaza mult ma rog oricum e cale lunga si sigur nu apucam noi sa vedem "sfarsitu lumii" cand am fost prin Spania in 2006-2009 peste tot pamantu era galben si daca il luai in mana se faramita, acolo peste 200/300 de ani o sa fie desert/nisip, in + de asta s-au cam decalat si anotimpurile daca ai observat iarna vine mai tarziu vara la fel tongue

| Abandoned6 a răspuns:

Oricand.

| Cosmin_6356 a răspuns:

Traim sfarsit lumii. Traim inceputul. Sfarsitul lumii a inceput atunci cand omul a uitat sa respecte natura, a uitat sa isi respecte semenii, a uitat sa se respecte pe el.

| Darius1999 a răspuns:

Cand o sa vrea Dumnezeu (si sa nu mai crezi pe astea ca la TV ca in 2012 ca mint ) (^_^)

| nicoletanico9 a răspuns:

Valy sfarsitul lumii nu se stie cand va veni.multi oameni pretins ca va veni in 21 decembrie, dar suntem in 26. deci Craciun fericit!