| Maximus a întrebat:

Care ani ii considerati cei mai frumosi din viata voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti anii sunt frumosi si fiecare are farmecul lui. De exemplu, cand esti copil totul este frumos ca nu ai griji, nu te gandesti atat de mult la consecinte, esti inocent...Cand cresti deja apare experienta, treci prin multe lucruri frumoase si mai putin frumoase ca atunci cand ajungi la batranete sa te consolezi cu ...intelepciunea.

25 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

22-38 ani, forta maxima, entuziazm, energic cu pofta pofta mare de viata.

| AvalohAlyn a răspuns:

Anii copilariei.De la 7 la 13 ani. Dupa aceea au aparut problemele. Dar in fiecare an exista ceva frumos.Perioada de aur la mine a fost atunci. Oricum copilaria e cea mai frumoasa pentru un om si care creeaza cele mai multe sentimente de bucurie, emotie.Pentru mine a fost superb...

| Flav a răspuns:

Anii de studentie, n-as schimba nimic pentru ei.

| Razvan a răspuns:

Anii de pensie. Abia astept sa stau cu cafeluta, cu romanul in hamac, sa imi tin parul alb strans in coc si sa imi privesc nepotii cum se joacaday dreaming

| Maximus explică:

Intradear toti anii sunt frumosi in felul lor, insa eu cred cu tarie ca cei mai frumosi ani sunt si vor ramane anii de liceu prin care treci cu bucurii, tristeti, ani pe care nu ii voi uita niciodata, ani pentru care imi doresc sa-i retraiesc dar care din pacate este imposibil, ani pentru care regret ca au trecut mult prea repede decat as fi vrut, ani in care am ras, am plans, am primit sfaturi si bune si rele, am dat sfaturi, ani in care am invatat ce inseamna sa fii om, ani in care viata nu e nici simpla dar nici grea, ani in care majoritatea enigmelor inveti sa le dezlegi, ani in care inveti sa accepti oamenii asa cum sunt cu bune cu rele, ani in care te maturizezi, anii in care iti formezi o personalitate, anii in care decizi cine vrei sa fii in viata, anii in care iti faci cei mai buni prieteni, anii cu cele mai multe emotii, anii in care intalnesti adevarata dragoste, ani pe care nu i-as schimba cu nimic in lume cu adevarat anii de aur! Eu asta consider!

| carminaburana43 a răspuns:

Cei mai frumosi ani sunt aceia in care esti iubit-a indiferent de virsta.Si cei mai uriti sunt aceea in care duci lipsa de iubire.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cei mai frumosi ani din viata sunt anii tineretei, cand viata este atat de frumoasa.

| pwp a răspuns:

Ai copilariei si adolescentei
pa-pa!love struck

| Nicoleta a răspuns:

Fiecare parte a vietii are farmecul ei.
Atunci cand esti copil, nu ai nici o grija si totusi iti doresti sa cresti.Cand devii mare, iti doresti sa fii din nou copil.
Cred ca cel mai bine e in prezent.winking

| baru a răspuns:

Sall. Cam, 15, -20. ani

| Ervin a răspuns:

Anii de gimnaziu.love struck

| anss23 a răspuns:

Toti anii dar in special 10-30.si apoi cam de la 63 de ani incolo.laughingCat lucrezi esti ca si cum ai fi mort din cauza nenorocitilor astia.straight face

| adriangabor92 a răspuns:

Anii adolescentei

| R9kitty a răspuns:

Hmn. pai avand in vedere ca am 13 ani, cred ca cei mai frumosi vor fi 14-20 (esti adolescent si traiesti viata la maxim) si 25-35 (poate ca vei intalni jumatatea ta si vei intemeia o familie, cele mai frumoase momnete din viata unei pers. fiind casatoria si nasterea unui bebe) Asta e parerea mea. Dar tu ce crezi?batting eyelashes Te pup, Bye bye:*

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Cu siguranta cei ai adolescentei adica pana in 18 ani.

| aisha01eu a răspuns:

Anii de gradinita, cand nu aveam nicio grija.

| CoCaCoLa a răspuns:

Copilaria 6-12

| chandnisharma a răspuns:

Anii de liceu crying( si bineinteles anii copilariei (cativa nu toti :d)

| sssarah a răspuns:

Copialria, adolescenta...
Cam toti anii sunt frumosi, mai mult sau mai putin.
intre 1-10 ani esti rasfatat, esti un copil, nu ai nicio grija, te joci toata ziua! happy
10-20 ani esti adolescent, te distrezi.
20-30 intemeiezi o faimilie, iti faci o cariera... poate faci copii...
30-40 iti vezi copii cum CRESC love struck
40-50... astia nu sunt asa placuti, incepi sa te simti batran...
de la 60 in sus iesi la pensie si te relaxezi! happy

| rocky26 a răspuns:

Anii adolescentei

| AlinSUNT a răspuns:

La 3-4-5-6 ca faceam gradinita si faceam ce vroiam acololaughing

| janvarjan a răspuns:

Toti anii, in felul lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 23 la 46.

| emilie_8883 a răspuns:

Copilarie desigur:X. cand esti mare esti numai la munca faci treaba :<
am 13 ani dar vreau sa fiu mai mica :3. sa scap de treburi si fac prostiilaughing
te pup:*

| mary_3061 a răspuns:

Ani adolescentei e pacat sa nu profitati de ei, eu m-am maritat de la 18 ani si i-am pierdut