| Ucigasuldeprostie a întrebat:

Care drintre voi crede in viata extraterestra? happy

23 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Eu! Si nu ma gandesc la ceva mic, verde, cap mare si ochi mari. Ma gandesc la ceva ce nu pot percepe eu, ca fiinta terestra.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu, de ce?

| danut a răspuns:

Orice crestin crede in mod evident in existenta unor alte fiinte din univers. Biblia prezinta existenta unor alte fiinte de pe alte planete. Aceata prezentare este clara si la obiect. Fiind crestin cred in existenta vietii extraterestre si a unor fiinte inteligente care populeaza universul.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu stiu sigur dar tind sa cred ca probabilitatea ca sa existe este cu mult mai mare decit sa nu existe.Ar fi ceva stupid ca intr-un univers atit de mare sa fim doar noi.Poate pentru microbi noi nu existam pentru ca ei nu au inteligenta de a ne percepe. Poate la fel suntem si noi nu avem inteligenta destul de dezvoltata de a descoperi superinteligente. Poate ei ne stiu dar nu-i interesam doar atit cit pe noi microbii.

| Eva a răspuns:

Unul din patru romani crede asta.

| Bogdanux a răspuns:

Cred in ea.Ar fi "prea foarte incredibil de ironic" sa fim noi singurii in Univers.

| elasexygagica a răspuns:

Eu cred in viata sexualalove struck

| Birjaru a răspuns:

Eu

| chokingvictim a răspuns:

Sincer,mi se pare ignoranta sa nu crezi.chiar daca probabilitatea ar fi de 0.01% tot am avea milioane de civilizatii,stim deja cat de imens e universul,ca sunt o tone de galaxii, cu tone de stele, cu tone de planete.

| Cosminovici18 a răspuns:

Eu nu cred ca exista daca te duci pe alta planeta nu ai sa gasesti extrateresti in niciun caz

| Ucigasuldeprostie explică (pentru Cosminovici18):

Ce anume te face sa crezi asta? Adica in tot acest univers sa nu fie nici o alta planeta asemanatoare cu a noastra?

| devil1995 a răspuns:

Eu cred! eu amvazut cu ochii mei un Ozn deasupra bacaului am uitat ziua exacta era noapte si un obiect care sclipea in 1000 de culori se juca pe cer(adica zbura)

| Maryanoo a răspuns:

E posibil sa existe, nu stiu.Dar mi-ar placea sa existe si daca exista sunt niste fiinte cu mult mai inteligente decat noi care, atunci cand vom avea nevoie ne vor ajuta fara sa ceara nimic in schimb.

| M.G.R a răspuns:

Yo

| nesuferit a răspuns:

Eu unul cred in viata extraterestra, si mai cred ca viata in acest univers se autodistruge.la fel ca si pe Pamant, cunoastere noastra ajunge la o limita unde, un simplu razboi ar putea distruge definitiv planeta, astfel dand nastere la alte planete.
cred ca pamantul se va autodistruge intun timp relativ scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista sunt 400 miliarde de stele logic ca exista ceva

| Ucigasuldeprostie explică (pentru anonim_4396):

Ehh prietene daca ai sti cat de " ilogic " e pentru unii... ai fi surprins laughing

| AndreisiMaicum a răspuns:

Este doar o porcarie nu exista extrateresti si nici alt ceva:nici monstri, nici vrajitoare nici vampiri nici vaolasci sau mai sitiu eu ce

| Ucigasuldeprostie explică (pentru AndreisiMaicum):

Eu nu ma refer la omuleti mici si verzi. Ma refer la viata in afara sistemului nostru solar.

| AndreisiMaicum a răspuns:

PAi zi asa atunci pe marte eu cred ca e viata pentru ca pe marte, de fapt in marte este apa si in apa pot sa fie un fel de planctoni.

| Raulinio a răspuns:

Eu chiar cred ca exista! daca nu ar exista ar fi mare risipa de spatiulaughing

| CEA a răspuns:

Eu.Cred ca exista o lume paralela care asteapta momentul potrivit pentru a ne invada. Obiectele Zburatoare Neidentidentificate(OZN) nu au putut avea niciodata o explicatie logica.