| Nilsson a întrebat:

Care e definiția unei pandemii?

Aștept de asemenea răspunsuri și la această întrebare:
https://www.tpu.ro/......nseamna-o/

Putem vorbi și despre o pandemie globală de hemoroizi?
Cu siguranță aceștia afectează milioane de persoane pe întreg Globul.
Dacă am testa fiecare bolnav de cancer, diabet sau inimă să vedem dacă are de asemenea hemoroizi și să contabilizăm anual decesele, cu siguranță am ajunge la ordinul milioanelor.

Ce propuneri aveți să limităm această pandemie ucigașă?
Eu zic să desființăm toate joburile care implică lucru la birou, să fie scoase scaunele din autobuze, trenuri, avioane, vânzarea de mașini interzisă, scoatere băncilor din parcuri, biserici, teatre și stadioane, iar la intrarea în magazine paznicii să ne testeze cu degetele în zona intimă să vadă dacă avem dureri.

Ce părere aveți?
Lista de propuneri este încă deschisă.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Fiecare are proprile idei, asa cum a fost dintotdeauna.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Nilsson : Putem vorbi și despre o pandemie globală de hemoroizi?"

hemoroizii implică dilatarea venelor (locale) sub actiunea unor factori favorizanti

pandemia presupune epidemia și extinderea unei boli contagioase într-un timp scurt, prin contaminare la nivelul cel puțin al unei țări

cum hemoroizii nu se extind prin contaminare, afirmația ta e falsă.

Dar putem vorbi de o pandemie de prostie, cel puțin la nivelul României

| relian a răspuns:

Definitia? Atunci cand vezi oameni morti pe marhginea drumului laughing aia e pandemie, morti pe capete intr-o zona, tara, mortalotate peste 50% poate peste 80% din populatie.
Referitor la hemoroizi, aia nu apara ca stau tu pe scaun, alea is conceptii gresite, babisme laughing iar sa mori ca ai hemoroizi eu nu am auzit, dar tot ce se poate.

| Fatamuntilor a răspuns:

CRED ca nu stii ce spui.
NU poti compara COVID-ul cu hemoroizii.
COVIDU-ul s-a extins rapid in toata lumea.
Teoretic daca eu as fi infectata cu COVID si as fiin apropierea ta ai toate sansele sa te infectezi.Nu daca as avea hemoroizi.Pt hemoroizi exista tratament dintodeuna
Cica sa se scoata scaunele din trenuri? incearca tu sa mergi ruta Iasi -Timisoara in picioare! 12 ore!

| Nilsson explică (pentru Fatamuntilor):

Eu am glumit, însă ce am trăit cu toții în ultimul an nu a fost o glumă, s-au luat niște măsuri care mai de care mai ridicole față de o pandemie cvasiinexistenta.
Sincer, eu aș prefera să stau în picioare 12 ore în tren decât să stau 12 luni imbotnitat.
Noi de câteva luni nu mai avem voie să respirăm liber aerul de afară și lumea s-a obișnui cu idioțenia asta.