| Mov10 a întrebat:

Care e sensul Vietii?
FUNDA!

16 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Sensul vietii e sa nu mai intrebi care este sensul vietii si sa iti traiesti viata. happy

| Iisusa a răspuns:

Contrar acelor de ceasornic...

| Bogdanux a răspuns:

Tot inainte.

| Oliveoo a răspuns:

Uite acesta este imnul vieţii scris de Maica Tereza de Calcuta
Viaţa e o şansă-nu o lăsa să se piardă
Viaţa e o frumuseţe-admir-o
Viaţa e bucurie-gust-o din plin
Viaţa e un vis- transforma-l in realitate
Viaţa e o sfidare-înfrunt-o
Viaţa e o datorie-indeplineste-o
Viaţa e un joc-joaca-l
Viaţa e preţioasa-ai grijă de ea
Viaţa e o bogaţie-păzeşte-o
Viaţa e dragoste-bucura-te de ea
Viaţa e un mister-încearcă să-l pătrunzi
Viaţa e o promisiune-n-o lăsa neîndeplinită
Viaţa e tristeţe-treci peste ea
Viaţa e un imn-canta-l
Viaţa e o luptă-accept-o
Viaţa e o tragedie-fii tare
Viaţa e o aventură-indrazneşte să ţi-o asumi
Viaţa e Viaţa-ocroteşte-o
Cam acesta este sensul vietii.
Funda?:X:X

| Crazyghost a răspuns:

Depine pentru fiecare: pentru unii e sa se distreze si sa traiasca clipa iar pentru altii e sa inteleaga cum am fost formati, daca exista D-zeu, etc. pe scurt sa inteleaga tot despre Univers

Apache
| Apache a răspuns:

Daca e sa il gasesti ai 2 lei de la mine...

| Zangetsu a răspuns:

Sensul vietii ar trebui sa fie urmatorul:
te nasti
iti intemeiezi o familie
si mori.

| d00ris a răspuns:

Totul se rezulta la dragoste.Daca nu crezi in dragoste inseamna ca nu crezi in Dumnezeu. Daca pur si simplu ai fost tradata in dragoste si ai observat ca nu exista incearca sa te gandesti la ce a facut Isus pe cruce pentru noi, imagineazati cum el a murit chinuit pentru pacatele tale. Rostul in viata este ca sa iti strangi cat mai multe comori in cer, sa faci bine altora pentru ca daca tu ii faci pe altii fericiti atunci vei avea parte de prea multe.Deci nu uita acest amanunt ca rostul in viata e dragostea si cand iubesti incearca sa lasi si de la tine, incearca sa descoperi adevaratul sens al dragostei. :*

| Vizitiul a răspuns:

Unul unic, pentru fiecare in parte.

| TheFreak a răspuns:

Adaug o sticla de RedBull la oferta lui @ Apache

| ahri a răspuns:

Te-as intreba cati ani ai; putini oameni isi pun intrebarea asta,majoritatea prefera sa o guste,sa o traiasca,fara sa stie de ce, cum, si cu ce scop.Nu vei gasi un raspuns aici, sau intreband pe cineva, insa punandu-ti aceasta intrebare esti pe drumul care duce catre scopul vietii.Cam filosofic,dar analizeaza numai o furnica sa vezi ce complexa e, dar omul, si scopul vietii lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata mea-cenusiu fabulos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mantuirea.

| crysstyann a răspuns:

Sensul vieti este dobandirea duhului sfant si in cele din urma mantuirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensul este asta; de la nastere spre moarte, tot inainte.nu stiu de fapt filozofic vorbind, care e una si care e cealalta.adica nu mai sant sigur.nasterea o fi de fapt intrarea in moarte? sau moartea o fi nasterea intr-un nou inceput? ei om muri si om vedea.

| Licuriici a răspuns:

Viata-i doar un drum spre moarte!