| anoni a întrebat:

Care este cea mai credibila varianta (in legatura cu istoria omenirii, cu viitorul si apocalipsa)sau in care credeti voi mai mult : stiinta sau Dumnezeu?
chiar sunt curioasa

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Cel mai sigur e sa nu crezi in niciuna dintre teorii. Toate s-au dovedit a fi niste sofisme.

15 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Eu nu inteleg de ce separi cuvantul stiinta de Dumnezeu? unde scrie ca trebuie sa fie doua lucruri total paralele? chiar Dumnezeu indeamna omul la stiinta:cercetati toate lucrurile si pastrati ce este bun. 1Tesaloniceni 5:21.

| danut a răspuns:

Dumnezeu, stiinta tot de la Dumnezeu vine, asa ca totul ne conduce catre EL.

| ramona30 a răspuns:

Eu cred ca nu e in regula sa fii atat de credul incat sa crezi in d-zeu doar asa ca zice lumea si popa. De ce sa nu crezi in Mos Craciun, atunci. Ca oricum seamana, ambii sunt fiinte mitologice.

| Pomar a răspuns:

Normal ca in stiinta,dumnezeu este pentru cei slabi si fricosi care isi gasesc linistea gandindu-se ca ii ajta nu stiu ce spirit; stiinta este pentru oamenii destepti,curiosi, care isi iau viata in propriile maini si isi asuma faptele, in plus religia se nevoia ei poate fi usor demonstrata de stiinta.Stiinta nu va raspunde niciodata la toate intrebarile dar este intr-o contiuna evolutie, religia spune ca sa a a dat dumnezeu; conteaza si cat de descuiat esti la minte...

| GyeBaek a răspuns:

EU sustin idee religioasa.

| NoKidding a răspuns:

Stiinta.

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Simplu:credinta in Dumnezeu

PACE!

| Alysée a răspuns:

Pai stiinta abia daca raspunde la 0, 001 intrebari.eu is mai mult pe partea spirituala, am vazut cu ochii mei chestii mai paranormale sa le zic pe care stiinta le cam ignora zic eu.nu cunosc biblia dar stiu ca in ea sunt scrise diferite profetii care s-au implinit sau sunt pe cale, deci este si adevar in ea, nu e scrisa chiar de unu care nu avea ce face.acum cu razboaiele si catastrofele astea nu pot decat sa ma rog
poate is eu nebuna da mii frica sa nu vina si pe la noi rezboaie sau ceva.

| cRISS_5944 a răspuns:

Stiinta... macar stim ca existahappy.
dar Dumnezeu? habar nu avem daca exista, biblia nicidecum nu dovedeste existenta lui Dumnezeu ci o afirma, e cu totul alcevahappy

| OrangeJuice a răspuns:

Stiinta pentru ca poate fi demonstrata

| andreea_6675 a răspuns:

Ma declar agnostica. tind putin mai mult spre stiinta totusi

| Punker19 a răspuns:

Eu cred mai mult in Dumnezeu dar putin si din stiinta adica eu cred ca au existat dinozauti sa ca au evoluat animalele si dea astea.Nu cred ca au existat ceva oamenii uriasi numa asa de vreao 3 metri poate. Sper ca te-am ajutattonguebig grin!

| caty_3663 a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu mai mult dacat in stinta. Poate ca stinta poate demonstra multe dar mai multe nu lucruri paranormale care depasasc stinta. Un exemplu: in tara sfanta de Pasti coboara lumina din cer si aprinde lumanarile din mana oamenilor flacara cateva minute nu arde adica o poti atinge de piele cat vrei si nu te arde de abia dupa aceeia isi revine la calitatile naturale. Ei poate stinta explica asta? Nu sigur ca nu!

| Liqoris a răspuns:

Credinta in Dumnezeu! Fii curioasa sa afli cine este! Au fost atatia care l-au cunoscut!

| Nicoleta_5416 a răspuns:

Eu cred ca noi toti trebuie sa credem in Dumnezeu, dar fiacare cu parerea lui...