| Mirceaboss123 a întrebat:

Care este nota minima care trebuie sa o iei la bac pentru a trece? Ce manual de biologie trebuie sa imi cumpar pentru a invata materia pentru o facultate de medicina dentara?

Răspuns Câştigător
| moko a răspuns:

La BAC, media celor 3 note obtinute trebuie sa fie minim 6, iar nota pe materie minim 5 ca sa poti trece. De exemplu, daca ai un 5, un 6 si un 7, ai trecut. La limita, dar ai trecut... Cat despre cartea de biologie, vezi ca cei de la facultate o sa dea grile (in caz de admitere) bazate pe un manual. Intereseaza-te care este manualul cu pricina (de la ce editura e) si cumpara-l. Mult spor!

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pentru a promova examenul de capacitate iti trebuie media 6.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Pardon, bacalaureat am vrut sa spun.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să iei MINIM 5 la fiecare dintre cele 3 probe scrise şi MINIM 6 media generală de BAC!

Vezi Tematica şi Bibliografia ( inclusiv Manualul necesar ) pentru Medicină Dentară la linkul :
http://www.umfcaroldavila.ro/......na-dentara

Toate cele bune!