| Nobody73 a întrebat:

Heii TPU as vrea sa va intreb si eu ceva daca ati putea sa ma ajutati... De un timp ma tot gandesc sa studiez la Facultate Medicina Dentară, dar nu prea stiu ce se invata la Biologie pentru acesta si care sunt materiile pe care trebuie sa ma sprijin mai mult :3 Multumesc anticipat si fara jigniri va rog happy

Răspuns Câştigător
| metanol a răspuns:

Toata biologia de a XI(anatomia).
Trebuie sa te bazezi pe chimie(clasa a x, xi, si in unele cazuri 1 capitol din a ix) fizica( asta daca vrei sa te duci la Bucuresti.
La Bucuresti dai admitere din biologie, chimie si fizica; la cluj din biologie si chimie/fizica la alegere(la majoritatea se da din bio si fizica/ch, 1 la alegere, doar la Bucuresti n-ai de ales)
Alege facultatea si cauta-i tematica.

3 răspunsuri:
| AoiTori a răspuns:

Indicat ar fi să cauţi pe site-ul facultăţii tematica de admitere din acest an. Asta dacă nu vrei să mergi chiar la facultate să întrebi happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Tematica la linkul :
http://www.umfcaroldavila.ro/......na-dentara

Toate cele bune.

| Joker11 a răspuns:

Indicat ar fi să cauţi pe site-ul facultăţii tematica de admitere din acest an.