| thepunusher a întrebat:

Care este rolul amintirilor in existenta noastra?

8 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ca sa nu uiti niciodata cine esti si de unde ai plecat.

| Chris a răspuns:

Rolul amintirilor este definitoriu pentru a ne cunoaste cuprinsul, nu doar copertile.

| Borgir a răspuns (pentru Chris):

Pot amintirile sa fie denaturate?

| Chris a răspuns (pentru Borgir):

La unii oameni, da. Insa pentru ceilalti, care sunt constienti de importanta amintirilor, daca acestea ajung sa fie denaturate, devin iluzii.

| Borgir a răspuns:

Amintirile sunt feedbackuri si atat! Daca vrei mai mult mai trebuie o intrebare.

| TheBlackCrystal a răspuns:

Rolul amintirilor este de a ne bucura atunci cand suntem cu moralul la pamant si a ne intrista atunci cand suntem veseli. Atunci cand suntem tristi ne amintim de o intamplare frumoasa si incepem se radea iar atunci cand suntem veseli nu vine in minte o amintire trista si incepem se ne gandim la ea. Parerea mea este ca un om nu poate trai fara amintiri.

| thepunusher explică (pentru TheBlackCrystal):

Esti sigur? Ai vazut Memento?

| TheBlackCrystal a răspuns (pentru thepunusher):

Ce e ala? vreun film rolling on the floor