| anonim_4396 a întrebat:

Care este rolul omului pe pamant?

Răspuns Câştigător
| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,nu cred ca intuieste omul rolul lui pe pamantwinking

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Sa gauresca planeta sa-i ia nestematele, sa taie padurile, sa polueze apele si aerul, sa se injure unii pe altii, deci numai drăcii, asta in realitate. Insa daca te iei dupa filozofii si predicatorii religiosi iti va spune ca rolul si scopul nostru este unul nobil si ca planeta este mama noastra pe care o iubim, promovam invataturile spirituale pentru iubirea aproapelui si alte bazaconii din astea.

| EmaS a răspuns:

Sa creasca, sa se inmulteasca si sa umple pamantul.Sa il laude pe Dumnezeu.

| Necrophagist a răspuns:

Perpetuarea speciei.

Răspuns utilizator avertizat
| dexro a răspuns:

Nu are nici un rol de jucat omul in mod specific

| benny a răspuns:

De a ucide, de a face violuri, de a fura, etc

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Se naste,se inmulteste,isi ia un job de rahat prost platit,suporta figurile superiorilor ierarhici, se zbate sa arate altora ca si el poate iar intr-un final, tot prost moare.

| Licuriici a răspuns:

Paraziti.

| hax0r a răspuns:

De ce au copacii frunze?

| Hitek a răspuns:

De a supravietui. (parerea mea)

| Freky a răspuns:

Sa tina umbra pamantului.laughing)

| Clover a răspuns:

Dupa parerea mea, este de a lasa ceva in urma lui. De a acumula cat mai multe cunostinte, de a invata sa fie un om mai bun, iar apoi sa ii invete si pe ceilati cum sa faca asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Daca ne intrebam despre sensul si valoarea vietii, sintem bolnavi"Freud.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care naiba sa fie? Sa supravietuiasca! Eventual, daca considera ca merita sau daca poate... sa mai lase si niste urmasi, ca sa nu ajunga mai rau ca ursii Panda. Crezi tu ca omul ar avea un rol mai deosebit? Apropo ai intrebat "pe pamant"! Dar cine stie care e rolul omului pe luna, pe soare, prin cosmos asa aiurea in tramvai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Sa il laude pe dumnezeu"
Foarte dragut Ema. Decat sa ma nasc pentru asta mai bine m-as sinucide. Omul trebuie sa devina mai puternic si sa concureze cu alti, sa evolueze spiritual tehnologic si fizic si sa stapaneasca universul, nu numai Pamantul. Dar mai bine sa va controleze altii decat sa fiti liberi. Imi puteti da stupizi crestinilor.