| Nutsaa a întrebat:

Care este rolul geneticii in viata omului?

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Hmmm..clonare! Glumesc.Pentru identificari in diferite cazuri banuiesc, stiinta, vindecarea anumitor boli! genetica= stiinta! Fara stiinta am fi niste canibali cu o bata in mana.

| darrio2007 a răspuns:

Fara genetica nu existai tu.

| EnvyU a răspuns:

Descoperiri? Tu nu ai vrea sa afli "how you tick"? adica sa vezi care sunt toate genele din corp, sa vezi adevaratul potential al corpului uman, uite cum a fost descoperita gena aia de la copilasi, am uitat cum ii spune, care poate sa se reproduca in orice alta celula.

| RAY a răspuns:

Fara ea nu afli cine e copilu tau, criminali, violatori si multe lucruri se datoreaza genetici

Răspuns utilizator avertizat