| anonim_4396 a întrebat:

Care este scopul vietii pentru tine?

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu nu am un scop al vietii filosofico-ideologic. Dar nu inseamna ca nu am pofta de viata.

| Frank51 a răspuns:

Dacă te referi la un scop personal( pentru că un scop comun nu există ), vreau să duc o viață liniștită, departe de oameni invidioși și falși, lângă familie și prieteni de calitate. Ca și aspect financiar vreau să ajung full stack web developer și să trec de 4000 euro salariu, iar în paralel să fiu profesor universitar(deja mă tot gândesc ce să cercetez la doctorat). La bătrânețe vreau să mă retrag în același sat în care am copilărit, la curte în natură cu cântece de păsări.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Frank51):

Foarte frumos! Iti doresc success in tot ceea ce-ti doresti.

| LPCTSTR a răspuns:

Niciunul, pe termen lung cel putin. Intre timp imi gasesc eu ceva scopuri de scurta durata care sa-mi amane moarta petrecanie, vidul existential, alea-alea.

| NisipLaMare a răspuns:

Ei si tu acum.
Urmeaza-ti scopul.

| NisipLaMare a răspuns:

Ti-ai atins scopul urmareste alt scop si altul si tot asa...

| MotoBlitz a răspuns:

Slăvirea lui Dumnezeu ca sa am un loc in rai după moarte, școală, învață cât mai mult din orice, îmbogățește-ti vocabularul și cunoștințele generale, fă-ți prieteni, distrează-te, găsește-ti un job care să-ți placă foarte mult, găsește un hobby, (eu iubesc istoria și geografia, mă fascinează cumplit armata, războaiele, doctrinele politice) și iubește-ți rudele. Cam atât. Trăiește, învața, muncește, iubește, mori sad

| Draciisavaia a răspuns:

În viața lupți pentru ceea ce iubești. Fiecare om are un scop anume, uni își doresc familii alți doar succes. Lupta pentru ce îți place și ce crezi tu ca este bine pentru tine.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Draciisavaia):

A fost o intrebare adresată ție. cititorului.

| Draciisavaia a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Aaaaaa....probabil succesul, banii nu te trădează, fără familie mai poți trai, dar fără banii mai greu. Îmi doresc sa devin doctor chirurg cu supra specializare cardiolog. Deocamdată, vreau mai întâi de toate sa ma transfer la alt liceu, la a îmi întemeia o familie nici nu ma gândesc.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Draciisavaia):

Sunt 100% convins că vei reuși, SUCCESS! Oamenii au nevoie de oameni ca tine! iți spun asta din proprie experiență. Anul trecut un Doctor Cardiolg mi-a salvat viața, făcusem infart!