| CupY a întrebat:

Care este scopul vieţii?

16 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Personal, sunt de părere că toţi avem alt scop în viaţă.

| CupY explică (pentru DakotaRoyse):

Scopul e acelaşi, căile sunt diferite...

| DakotaRoyse a răspuns (pentru CupY):

Şi de unde certitudinea că scopul e acelaşi?
Exceptând un scop gen "ne naştem ca să murim".

| CupY explică (pentru DakotaRoyse):

Păi vezi tu, mai întâi găsește răspunsul iar apoi putem discuta.

Dragilor trebuie să avem o hartă să ajungem undeva, altfel umblăm în rătăcire.

Și scopul nu este să trăim pentru a ajunge în ceuri, vă provoc să mai căutați. Vorbesc de scopul real, practic...

| DakotaRoyse a răspuns (pentru CupY):

Şi de ce, mai exact, trebuie să avem un scop? Poate că scopul îl găsim toţi pe parcursul vieţii, aşa că degeaba ne întrebi acum, e mult prea devreme.

| DrunkenRat a răspuns:

N-are. Tu ti-l faci...

| 0PopaPorno a răspuns:

Sincer, eu nu am descoperit asta pana acum. Nu vad rostul vietii. straight face

| CupY explică (pentru 0PopaPorno):

Am căutat un an răspunsul adevărat al acestei întrebări până să-l găsesc, nu-l vezi pentru că nu-l cauţi...

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Dupa parerea mea...
Scopul vietii este d-ea te "pregati" pentru lumea deapoi.

| CupY explică:

Oare de ce nu pot vedea raspunsurile? sad sunt notificat ca am primit însă nu le văd...

| Keyko a răspuns:

Viata nu are sens. aceasta formata dintr-o multitudine de situatii placute si neplacute care te formeaza ca persoana.Scopul vietii este acela de a putea ajunge in Ceruri atunci cand vei muri.Scopul vietii este acela de a putea ajunge la sfintenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa produci banii nu vezi ca muncim o viata pentru asta, uni nu strang alti da si tot sarantoci le e ciuda ca de ce aia au, conteaza sa ai fata pe care o iubesti, conteaza multe in viata nu te poti rezuma la un singur lucru dar banii sunt fundatia restul completezi cu mintea

| Corinnààà a răspuns:

Fericirea

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea1566 a răspuns:

Sa traiesti bine si sa mori cu demnitate?!

| mmihaelaa a răspuns:

Nu stiu daca iti pot oferi eu cea mai buna definitie dar din cate stiu eu, viata asta este un fel de pregatie pentru viata vestica ( viata dupa moarte)