| Andrei63 a întrebat:

Care este secretul fericirii?sad

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa fii multumitor cu ceea ce ai. Poti sa fii fericit cu putin, dar daca esti nemultumitor poti sa ai palate si sa doresti mereu mai mult.

| harciog a răspuns:

Sa n-o cauti nicicumLas-o sa vina singura.

| FucktheSystem a răspuns:

Poi trebuie doar să nu fi prost și să vezi numai partea rea a lucrurilor.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Lipsa dezamagirii!

| Alyra a răspuns:

Secretul fericirii e să ai cu cine o împărţii.
Iar restul...e secret.
Eu sunt cam tristă. sad

| wintage a răspuns:

Coca Cola happy

| Downfall a răspuns:

Pai, secretul fericirii e sa ai langa tine persoane care te iubesc si care te apreciaza si sa duci o viata cat de cat buna din punct de vedere sentimental, dar si material pana la urma.
Deci sa te poti bucura de fiecare moment al vietii impreuna cu persoanele dragi si sa ai parte de cat mai putin stres.

| Beatrice a răspuns:

Este un secret? Fericirea depinde de fiecare persoana. Unii dacă vad niște copilași jucându-se, se bucura, alții dacă vad un șoarece mort se bucura.Secretul se afla în fiecare dintre noi! big grin

| SamSon a răspuns:

Secretul fericitii? ehe. simplu: Big-bang in scoli/licee/facultati. toata lumea iese in castig happy

| Doηηa a răspuns:

Nu stiu secretul dar, cred ca fericirea ti-o faci singur! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul fericirii? In primul rand trebuie sa te simti bine, daca nu ai nici un motiv de stres e perfect.Trebuie sa fi iubit, dar si sa daruiesti iubre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Secretu fericirii este sa stii ca esti impacat cu Dumnezeu si profund in inima ta, sa stii ca te iubeste si in rest ce mai conteaza. Toate sunt trecatoare! cel mai bun raspuns al meu cred ca este dintr-e toate comentarile.

| marina11 a răspuns:

Secretul fericirii il stiu numai eu.in momentul asta.in clipele urmatoare probabil tot eu o sa-l stiu tongue

| lrls a răspuns:

Secretul fericirii este sa nu te gandesti la partea goala a paharului ci doar la ce e bun deoarece intr-un final vei rezolva toate necazurile

| DuDux3 a răspuns:

Fericirea are multe, multe secrete. Unul dintre ele este linistirea.Stai un pic intins/a in pat si gandeste-te. Bunica mea spune mereu ca atunci cand esti trist/ia o pauza si uita-te la o floare un anumit timp(depinde cat de suparat/a esti).La mine functioneaza mereu.

| vladix2011 a răspuns:

Secretul bucurieithinking psi...un subiect destul de complicat:; secretul bucurierie nu e unul si sunt infinit...fiecare om are un secret al bucuriei,Pote dragostea unei persoane,cineva care s-a insanatosit,un animal sau pur si simplu un medalion, un obiect, etc.

| KiaraHoney a răspuns:

Fericirea poate fii o melodie ritmata,o persoana pe care o iubesti,un zambet cald,un rost in viata,un succes in cariera,doi copii,o activitate frumoasa,o copilarie frumoasa,un catel,un cadou de la cei dragi etc. Orice forma ar lua materiala sau nemateriala, cauta raspunsul inauntrul tau si ai sa vezi ca fericirea nu-i nici un secret, dureaza atat timp cat iubesti viata... fericirea e la picioarele tale si in orice lucru marunt.Zambeste caci toate's trecatoare, nu o lasa sa treaca pe langa tine k singuratatea e un sacal ce abia asteapta sa prinda un caracter asa tanar, crede-mawinking Sa ai o seara deosebita happy ~

| junkyx a răspuns:

Secretul fericiri este sa fi fericit in aduncul tau si sa fi mereu aproape de cei dragii

| SweetGirly a răspuns:

Intelegerea, afectiunea, bunavointa, iubirea

| Agarneth a răspuns:

Sa-ti traiesti viata si sa te gandesti ca e scurta, dar frumoasa, indiferent de dificultatile pe care le intampini. Sa infrunti toate problemele cu zambetul pe buze si sa iti spui "Am sa trec si peste asta... ce va fi, va fi!" Si mai ales, sa pretuiesti toate momentele frumoase. C'mon! Viata e prea scurta sa avem timp sa fim tristi! In rest, secretul fericirii tale il stii doar tu happy

| Alexutzu5545 a răspuns:

Secretul fericiri este iubirea cu cel drag de langa tinehappyhappy:*big grin