| AvalohAlyn a întrebat:

Care-i secretul fericirii?

11 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Optimismulși încrederea în sine. Nu spune niciodată : Nu voi reuși, mă depășește și nu sunt capabil ci spune: E foarte greu, va trebui să depun multă energie și ambiție dar nu mă dau bătut, voi reuși!

| RAY a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva,cred ca o stare normala fara stres, nervi, bolii o viata in care sa te implinesti rational( sa cunosti cat mai multe ) dar si emotional ( sa iubesti sa fi iubit, sa socializezi )poate fi cheia fericiri, vacantele aduc cea mai mare fericire conform unui studiu

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nimic sau oricare un singur lucru mare sau mic. Tine de individ, de scpul lui in viata, de dorinte, de visuri. Unii sunt fericiti sa poata studia furnicile, altii sa zboare pe luna. De cand se fac statistici riguroase incepand cam cu 1900 a rezultat ca nici banii nici progresul tehnic, nivelul de trai sau altele nu au facut omul mai fericit. Cu cat lumea e mai bogata, mai " desteapta ", mai avansata in orice domeniu au crescut alarmant consumul de antidepresive, pacientii in psihiatrii, sinuciderile.

| Clorox a răspuns:

Nu exista asa ceva, asta este secretul. In viata trebuie sa te bucuri de orice, doar asta poti face...

| Legion7X a răspuns:

Banii ei sunt scânteia care aprind toate focurile.
Ei rezolvă și sănătatea și deschide porți oriunde te duci.
După cum vezi lumea avansează încontinu la fel și plăcerile oamenilor care treptat reduc credința în Dumnezeu prin tot ceea ce se cumpără, s-au stimulează plăcerea, și fericirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii! Cu ei poți cumpara fericirea, dar nu și sănătatea!

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba și sănătatea că nu-ți dă nimeni la farmacie o pungă de medicamente fără bani lăsă tu cancerul, s-au alte boli mortale vorbim de lucruri care se pot câștiga o proteză de mână care costă 40.000 euro, un transplant de inimă care costă 80.000 euro, operații și așa mai departe astea toate intră la sănătate că dacă o fi să mori
asta e vine de la Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Intr-adevăr. Pot spune ca ai dreptate. Bine gândit!

| JoleneSth20 a răspuns:

Fericirea vine din interior.

| Nefarius a răspuns:

Secretul fericirii este stoparea prostiei si a ignorantei.

| Daniela_Alina_1996_ITzp a răspuns:

Munceste cu drag si spor, danseaza fara sa te gandesti la cei din jur, iubeste fara sa te gandesti ca nu esti iubit.