| benny7 a întrebat:

Secretul fericirii care este?

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sa faci ce-ti place.

| benny7 explică (pentru supadeceapa):

Aşa e corect si drept.OK*

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fericirea este starea in care uiti de probleme si ceva iti place mai indelungat.

| LPCTSTR a răspuns:

Să mănânci biscuiți happy

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

E o plăcere de bun gust! ok man*

| NLS a răspuns:

Sa fii multumit cu ceea ce ai.

Sau cum spuneau cei de la Parazitii: "sa ai exact atat de mult cat iti lipseste".

Si sa pui sentimentele si lucrurile spirituale mai presus de cele materiale, neignorandu-le nici pe acestea din urma.

| CinevaAnonimă a răspuns:

"Este o vorba ruseasca,, Ceea ce altuia ii doresti, aceea tu ai sa primesti". Si ce altceva ar trebui sa le dorim altora pentru a fi fericiti decat, fireste, fericire!?"
(Dimitrii Senekev, cartea,, Problemele psihologice - obstacole pe calea vietii duhovnicesti)

| benny7 explică:

Viata e una intotdeauna?

| benny7 explică:

Timpul îl putem îndeplini cu toate activitățile pe care le iubim, în acest fel vom fi mai fericiți *

| AlexDarius3 a răspuns:

Sa te prefaci ca esti fericit, pana la urma in timp o sa te prefaci asa de bine ca o sa uiti ca te-ai prefacut.

| LaraClarice a răspuns:

Nu exista un secret al fericirii universal. E că aia,, care e sensul vieții? Pt fiecare e diferit. Pt unii sa își crească copiii, pentru alții să aibă un job cald.
Fericirea e subiectivă. Important e sa ai o viața împlinită, zic eu. Sa fii mulțumit de deciziile pe care le faci, sa fii împlinit cu tine însăți/ însuți, să-ți atingi scopurile...

| DOOOPX a răspuns:

Banii