| AvalohAlyn a întrebat:

Care este sensul vietii? Dar sensul dat de tine, vietii?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Fericirea,care pentru fiecare inseamna altceva si pentru fiecare include mai multe lucruri.Doar ca uneori suntem prea orbiti de lucrurile marunte si trecatoare care ne fac fericiti, incat scapam din vedere singurul lucru care ne face cu adevarat fericiti si care ar trebui pazit cu sfintenie tot restul vietii pentru a putea spune la final ca viata a meritat traita.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Viata are un singur sens, nu este ca si o sosea cu doua sensuri, si nici autostrada. La capatul drumului vei da peste un semn de circulatie: drum infundat! Este insa drept ca pe parcurs vei intalni si sensuri giratorii, si in functie de bifurcatia aleasa, iti traiesti viata.

| milan9 a răspuns:

Mantuirea sufletului...

| J0B0MAT a răspuns:

Mersi de fundita.Dar nu-i corectcrying.Tu mi-ai dat atat de multe si eu nu cred ca ti-am dat...Raspunde la vreo intrebare sa ma revansez si eu macar cu una.big grin

| AvalohAlyn explică (pentru J0B0MAT):

Ce draguta esti tusmug

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

batting eyelashesSeman cu cine ma lauda.winking

| mentholinks a răspuns:

Singurul sens obiectiv al vietii e acela de a-i descoperi izvorul. Nu poti sa fii niciodata cu adevarat fericit fara sa cunosti adevarul despre existenta fiindca intotdeauna vor aparea noi intrebari si indoieli oricat de bine te-ai simți.

| syd2 a răspuns:

Sa faci ceva, asta si e sensul