| Alfur a întrebat:

Care este sensul vietii? (gandindu-va la menirea voastra si nu a lumii in general)

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Sensul vietii este acela de a fi implinit sufleteste, de a fi fericit.Mantuirea este scopul cel mai important pentru un om cred eu.Scopul omului ar trebui sa fie ingrijirea sufletului, intelectului etc si nu ingrijirea trupului, materialismul etc.

15 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

''Alfur intreaba:
Care este sensul vietii? (gandindu-va la menirea voastra si nu a lumii in general)''

Răspuns: ''Credinţa''. happy

| Hombre a răspuns:

Este acela care se practica de cand e omul, toata lumea vrea bogatii si cine nu recunoaste spune ca vrea mantuiala sufetului pentru a-l bucura pe Dumnezeu.

| Bacemi a răspuns:

Eu spun ca sensul vietii inseamna a socializa.

| andre999 a răspuns:

Suntem aici pentru a evolua pentru a ne apropia mai mult de spiritual pentru a-L face mandru pe Dumnezeu ca suntem creatia Lui.

| Marcian a răspuns:

Acela de a fi fericit.Acest lucru este valabil pentru toti doar ca unii isi achizitioneaza fericirea pe spatele altora.

| Kanghu a răspuns:

Sa ii ajuti pe ceilalti, sa faci lucruri notabile dar nu ignora si ultimul lucru! Sa te distrezi.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să iubeşti şi să fi iubit.

| MuadDib a răspuns:

Sa traiesc...

| danco a răspuns:

Viata are sens unic. Viata apare si se consuma. Nu are un sens anume. Se nasc si mor niste celule. Daca tot te-ai nascut, atunci e bine daca faci ceva "bun", sa creezi ceva, sa iubesti, sa ajuti, ca altfel nu ai mai fi decat o aglomerare de celule inchise intr-un corp.

| max_4494 a răspuns:

Dorinta de a trai frumos.

| Petronela a răspuns:

Pai sensul vietii mele e sa fiu sanatoasa pentru a iubi si a fi iubita

| CB4ever a răspuns:

Cred ca in viata nu conteaza deloc partea materiala(aici ma refer la masina, si alea alea) ci conteaza ca ai reusit ceva, ca ai reusit sa iubesti, ca ai un talent anume si ca ai prieteni adevarati, si nu in ultimul rand, ca esti bun la suflet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om nu are cum sa mearga intr-un singur sens. Va ajunge la capat si o va lua de la inceput, cu alte idealuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, eu as zice asa; cine vrea mantuire sufleteasca, ii doresc sanatate multa, pentru a-si vedea visul implinit.cine vrea bogatii nemasurate, ii doresc sa le aiba.succes.

| lyrics a răspuns:

Niciunul
laughing
adica
ce'i care cred in fortsa divina vor sa fie mai buni pentru a ajunge in rai. sperand acolo la o viata mai buna.
dar ce'i care nu cred, nu stiu.
doar se bucura de viata...
sau nu.
depinde
intr'un final tot acolo ajungi