| anonim_4396 a întrebat:

Care este singurul loc in care toti oamenii sunt egali?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Statistic vorbind, ai 22 de raspunsuri folositoare.Cum procedezi? La ce-ti vor folosi? nefolositoare-"decat"5.
Macar ai 12 raspunsuri socotite amuzante..."te" razi de ele cand esti catranit.
Ei, sa vedem...ai strans 27 de raspunsuri inteligente(alea pro credinta, in special, au fost votate astfel). Io zic sa iei in seama vocea majoritatii inteligente.
Si-acum i-acum, ai 41 de raspunsuri stupide.Asa ceva, atata energie negativa varsata pe niste biete raspunsuri, nu stiu, s-ar putea sa te afecteze si pe tine, stupidele-s ubicue. Exorcizezi stupidele, sau ce?
Pana la urma intrebarea ta e de iluminare, e Quiz?

50 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cimitirul.

| Razvan a răspuns:

Pe pamant in niciun caz.Si in din cer nu s-a intors nimeni sa ne spuna cum e.Deci niciundewinking

| Bacemi a răspuns:

Constiinta.

regis
| regis a răspuns:

In fata mortii.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

In fata propriului destin. Si, pentru a ne adapta la cerintele acestor vremuri, hai sa ne pacalim si sa spunem: in democratie. Doar ca in acest domeniu, unii sunt cu mult mai egali ca altii!

cami
| cami a răspuns:

In fata Lui Dumnezeu, si in fata mortii.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

În Constituţie, pe hârtie, în teorie, într-o utopie...

lolita
| lolita a răspuns:

La cimitir, toti suntem doar viermi si oase.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Singurul loc unde oamenii sunt cu adevarat egali este cimitirul.

| juniper a răspuns:

In moarte toti suntem egali.

Abh
| Abh a răspuns:

In puscarie.

Răspuns utilizator avertizat
| costymaximus a răspuns:

In rai sau in iad!

| moodyblues a răspuns:

A existat vreodata egalitate?

| death a răspuns:

Cuptorul de la Auschwitz, dar nu mai funcţionează. Aşa că... maşina de tocatbig grin

| Barajag a răspuns:

Unde crezi ca ne ducem cu totii? In pamant.Acolo jos cu adevarat suntem egalibig grin

Răspuns utilizator avertizat
| flyleaf22 a răspuns:

Nu exista egalitate intre oameni. noi functionam pe principiul "eu vreau egalitate, dar nu pentru catei".

| tarziu a răspuns:

In cadere

| soricica a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu...in RAI in fata lui Dumnezeu...acolo toata lumea este egala, chiar daca pe pamant au fost infractori, preoti, saraci sau bogati, acolo toti avem acelasi statut.
Bye:*

| semida a răspuns:

In ochii Domnului!

| DodoKan a răspuns:

In uter.

| mihaa a răspuns:

Asa ceva, din pacate nu exista

| IuliaAle a răspuns:

Pentru a putea supravietui si a se dezvolta normal, orice om are nevoie de o multime de bunuri. Insa, membrii unei societati sunt numerosi, iar resursele limitate, astfel incat oamenii nu vor putea niciodata sa'si satisfaca toate dorintele. In plus, exista oameni bogati, care au acces la un mare nr. de bunuri si oameni care traiesc in limita inferioara a saraciei. De aceea, impartirea bunurilor a constituit intotdeauna o problema.
O prima solutie pentru impartirea bunurilor este tinerea de seama a necesitatilor existente pentru. fiecare cetatean. Fiecare om are nevoie de un minimum de bunuri/servicii, precum: imbracaminte, locuinta, hrana, ingrijire medicala.
Dar, intrucat oamenii sunt diferiti unii in raport cu ceilalti, astfel se diferentiaza si trebuintele lor. Anumite persoane s'ar putea sa necesite mai multa educatie [ exemplul copiilor de etnie rroma, care nu sunt scoliti ], altii necesita hrana [ oamenii strazii, care nu mananca uneori zile intregi ], in timp ce bolnavii solicita mai multa ingrijire medicala.
Deci, pe aceasta planeta, nevoile oamenilor nu sunt aceleasi, deci nici egalitatea intre oameni nu este posibila. Singurul loc unde asa ceva este posibil, este un loc imaginar, unde nu exista saracie, boli.

| Cryssy a răspuns:

In fata Dreptului Judecator.

| Malvina24 a răspuns:

In rai!

| I.Love.Football a răspuns:

În burtica mamei noastre big grin. (sau în pătuţul în care stăm după ce ne'am născut).hee hee

| Instinkt a răspuns:

In tarana degeaba ai fost cine ai fost ai sicriu de aur sau n-ai nici sicriu in tarana suntem toti egali

| alex2009 a răspuns:

In fata lui Dumnezeu