| Krauser a întrebat:

Care-i faza cu Zona 51, si de ce NASA ne "ascunde" atatea lucruri?

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

A fost saptamana asta pe National Geographic un documentar de o ora legat de aria 51.
Chiar fostul comandant al bazei a fost intervievat si asa am aflat ca baza exista, ce vedeau oamenii pe cer[ozn-uri] erau de fapt avioane ultramegasupersonice si ca angajatii de acolo sunt adusi/dusi la munca cu un avion fara inscrisuri pe el dintr-un hangar ce nu apartine nici unei companii aeriene.Roboteii aia nu vorbesc cu nimeni ce fac, unde se duc.
Nimic despre omuleti sau castroane zburatoare. Si la urma, fostul comandant spune razand : Eu v-am povestit doar 5 la suta din ce se intampla acolo, restul e secret.
O fi n-o fi, Aria 51 exista.

| hummmer a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Cam tarziu, dar tot e bun ca spun[poate]adevarul.

| hummmer a răspuns (pentru hummmer):

Ca tot mi-am adus aminte, comandantul acela spunea ca avioanele lor mega secrete s-au inspirat dintr-un...MIG rusesc, pe care l-au dezmembrat si apoi asamblat la loc.
Acum rusii de unde pana unde aveau atata minte sa faca Mig-ul?
In continuare, spunea omul ca avioanele alea secrete sunt facute din titanium iar cel mai mare producator de asa ceva era mama Rusie care culmea le-a dat destul titanium pentru a produce avioanele spion.Nimeni nu stie cum dar Rusia in toiul Razboiului Rece era foarte prietena cu Statele Unite.
Pe deasupra bazei trec zilnic diversi sateliti si cei din baza au notite cu orarele satelitilor pentru a ascunde totul in hangare cat timp satelitii sunt in zona.
Cand a cazut un avion secret undeva in desert, autoritatile au spus ca a cazut un avion cu o bomba nucleara la bord, asta pentru a tine curiosii departe si a avea timp sa adune resturile.

16 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Propaganda creata de americani pentru a distrage atentia, precum un magician te face sa te uiti la mana lui stanga in timp ce scoate cartea cu dreapta.
Apropo, in Nevada le merge bine dupa ce au creat si o retea de marketing pe tema asta.

| trolololo a răspuns:

Ce legătură are NASA cu Zona 51 nu știu, dar în fine. NASA este o agenție civila. Zona 51 e militara.

Ce se întâmplă acolo nu ne privește. E mai bine sa nu știm unele lucruri. Nu le ascund ei ca sunt Area 51 și vor sa fie misterioși.

| relian a răspuns:

Ceare a face zona 51 cu NASA nu vad.Aia este o baza militara cum are fiecare tara si intr- o baza militara nu intra oricine ca nu-i supermarket.Si daca acolo se mai si studiaza, se cerceteaza arme, mai stiu eu ce acum ce vreti sa va spuna aia, hai veniti va aratam la toti, eventual luati si acasa ceva la pachet.Ce mai idei pe oameni sau pe unia vor ei sa stie tot sa vada de parca iar ajuta cu ceva daca afla ca acolo se fac sape de prasit.Pfff naspa de tot.

| Wøodenpints a răspuns:

Cui îi pasă? Oricum nu am de gând să ştiu chestiile pe care le ascund ei. Deci, puteau să le facă şi publice, că tot nu m-ar fi interesat.
Îmi pasă prea puţin de NASA ca să mă întreb de ce-mi ascunde chestii.

| suffarstar a răspuns:

Da,ascund.Pai daca au si ei oamenii ceva, bombe atomice pe acolo, tehnologii neconventionale blablabla?
Toate tarile au secrete de stat, inclusiv Romania laughing si destul de mari se pare, daca nu e totul defcat o conspiratie, dar se crede ca Romania detine arsenal cu plasma construit de Coanda.
Doar se crede. Mi se pare normal sa nu vad pe NationalTV ce au aia prin zona 51.
Tie nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce anume au de ascuns dar cu siguranta nu dau public lucrurile care ar putea sa socheze planeta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnologii experimentale mascate cu omuleti verzi, oameni zburatori.Cam asta ne ascund guvernele.NASA n-are treaba cu caii verzi de pe pereti.

Răspuns utilizator avertizat
| oanaaa16 a răspuns:

Parerea mea este ca ne ascund foarte multe lucruri, ca lumea sa nu se dea peste cap. Si biblioteca de la Vatican este una dintre cele mai mari si misterioase. eu cred ca sunt multe lucruri nedescoperite de noi, oamenii obisnuiti dar stiute de "capii lumi". Asa cum am auzit, 10 persoane conduc lumea asta. Si faza cu Zona 51, e ceva straniu, avand in vedere ca e top secret. de ce ar fi, daca nu aveau nimic de ascuns?

| Krauser explică:

Acum totul are sens!

| SoundTHeWave a răspuns:

Acolo erau desfasurate programe secrete, mai ales erau construite noi avioane de spionaj, ca avionul U-2 care in 55' atingea 21 000 m altitudine si avea o camera de 3600 mega pixeli. Toate secretele erau ascunse acolo, deoarece se afla in mijlocul desertului si oricum masurile de securitate sunt foarte stricte. Nimeni nu stie cu adevarat ce se intampla inauntrul bazei, se proiecteaza noi avioane / arme. Oricum daca vr sa afli mai multe : http://ro.wikipedia.org/wiki/Zona_51

Răspuns utilizator avertizat
| IntelFreak a răspuns:

Pentru ca detin secrete de stat ce se divulga dupa 50 de ani si e totul privat.

Nu trebuie sa intereseze pe nimeni.