| RuoXin a întrebat:

Care sunt cele mai interesante lucruri descoperite recent?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Ce dracu... big grin
Brothers & sisters, userul RuoXin a intrebat: "Care sunt cele mai interesante lucruri DESCOPERITE..."
Voi ati scris in toate raspunsurile, INVENTII, nu DESCOPERIRI! laughing
Cu multa politete va atrag atentia ca inventia este ceva, iar DESCOPERIREA, cu totul altceva.
O descoperire interesanta a fost America, una recenta este ultima exoplaneta TOI 700 e, iar cea mai importanta DESCOPERIRE recenta ar fi violarea universalitatii leptonilor, lucru care ne-ar da o noua forta in Fizica, respectiv o a -V- a forta fundamentala, (daca inca mai socotim gravitatia ca fiind o forta).
ChatGPT, bateria nucleara, computerul cuantic si oaia cu sorici, sunt INVENTII, nu descoperiri.
Acu' sa vezi injuraturi... big grin

| Cynthia20 a răspuns (pentru Darkmagic):

Repede voiam și eu să scriu chat gpt. rolling on the floor

| Holiday a răspuns (pentru Darkmagic):

De fapt, conform dex, a inventa are si sensul de a descoperi.

INVENTA, inventez, vb. I. Tranz. 1. A crea, a născoci ceva nou care nu a existat până atunci, a imagina pentru prima dată; a face o descoperire tehnică. 2. A prezenta drept adevărate lucruri imaginare, care nu există, neadevărate; a scorni, a născoci; p. ext. a minți. – Din fr. inventer.
Sursa DEX 98.

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Imprimarea 3D
Grafenul
AI

| mODIN a răspuns:

As zice ca GPT-ul. In doi ani a trecut de la a nu exista, la a face aproape peste tot obligatoriu AI-ul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca nu am apă caldă pana mainelaughing

| RAY a răspuns:

Acele Apple vizion, un vaccin contra cancerului

| J0B0MAT a răspuns:

Că multe animale sunt mai inteligente ca o grămadă de oameni.Și mult mai blânde și cuminți.

| gabicoo a răspuns:

România este o democrație veritabilă, iar clasa politică este alcătuită din fete mari.

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Vezi ca sunt tare suparat pe tine ca nu vrei sa-mi accepti cererea de prietenie!

| gabicoo a răspuns (pentru Lupică27):

Ți-am dat eu cerere.

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu e frumos sa minti prietenii. Ti-am dat eu cerere cand mi-am facut contul, acum cateva zile si nu mi-ai acceptat si abia acum mi-ai acceptat cererea.
Tu nu mi-ai trimis nici-o cerere.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Tu esti suparat? sa vezi cum este cand dai cerere (culmea ca sa scoti tu din lista ta pe cineva de la ignore) iar persoana pe care ai ignorat-o nu doreste sa nu o mai ignori! este de noaptea mintii

De aceea se si numesc si Ignorantiwinking

Am 2 persoane care m-au facut sa ma gandesc ca unii nu merita nici macar sa le dai sare de lamaie in ochi in viata asta! este vorba despre vesnicul pe aici RAY ala din top TPU si ilustra Miruna333, si unul si altul niste oameni deosebit de slabi la orice capitol!

deci voi sa nu faceti ca mine, sa va "injositi" in a scoate pe cineva de la ignore vreodata! unii nu merita pentru ca nu au cei 7 ani de acasa si nu stiu ce inseamna nici bunul simt nici educatia! si mai sunt si dusmanosi, specific limitatilor cu iq si materie cenusie lipsa!
am primit si eu ignore la randul meu, am cred 2 persoane care la impuls au actionat si mi-au dat cerere, fara discutie le-am acceptat cererea!

Ce denota cand nu poti ierta sau uita ceva? Asta arata ca om ca esti esuat, poti avea de toate daca nu ai caracter nu ai nimic!

Doamna admin te rog lasa acest mesaj nu il sterge, numai scriu nimic urat la adresa "fraierilor"! Dar Dzeu sa ma ierte ca nu-i pot suporta in viata asta!

| Hyperion7 a răspuns:

Bateria atomica, cipurile care pot fi implantate in creier, AI

| Lupică27 a răspuns:

Am vazut ca am scame in buric.

| sparklingqueen a răspuns:

Chat gpt

Întrebări similare