| Jay1 a întrebat:

Care sunt, din punct de vedere științific, condițiile de care avem nevoie pentru viață?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procreere binecuvantata De parinti sanatosi in trup Si suflet!
Mente sana in corpo sano( cred ca asa era in latina

| Jay1 explică (pentru anonim_4396):

Asta e bună-Clear Body Clear Mind, Mente Sana In Corpo Sano.

| Maria209 a răspuns:

Oai oxigen apa hrana vitamine bacterii

| Jay1 explică (pentru Maria209):

Bine deci asta e vitamine bacterii.

| DanutzzuXD a răspuns:

Sunt extrem de multe lururi pe care se bazeaza viata pe pamant dar the basics sunt apa,aer, mancare[vitamine], bacterii[bune]
una dintre functiile necesare ale corpului uman sunt
{ma scuzi daca nu le spun bine dar nu le-am invatat in romana deci s-ar putea sa sune ciudat}
functia de curatare[pe scurt cand cineva face caca...]
functtia de alimentare[aer, apa, mancare]
functia circularii sangelui[toate locurile prin care circula sangele]
functia reproducerii[vitala pentru specia umana]pe scurt inmultirea, sex...etc. [funda?