| ErrorFound a întrebat:

Care sunt principiile dupa care va ghidati in viata?

Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Nu crede in cuvinte, toti stiu sa le spuna.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.
Cine are nevoie de tine, te cauta, te suna, iti scrie. Restul sunt doar scuze.

19 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Daca vei fi impecabil in tot ceea ce spui, daca nu vei mai interpreta nimic la modul personal, daca nu vei mai face presupuneri inutile, daca vei face intotdeauna tot ce iti sta in puteri si daca vei fi sceptic, dar vei invata sa asculti, in mintea ta nu va mai exista nici un razboi. Nu va mai domni decat pacea - Don Miguel Ruiz

entuziasm - bucurie - pasiune

| Ofiintă a răspuns:

In viata trebuia sa-ti pese mai putin astfel vei evita dezamagirea.
Uneori credem in persoane, si ei ne ranesc si ne fac sa ajungem in ultimul hal, nu spun sa fim aroganti dar nici sa ne incredem 100% in cineva, persoanele importante si de incredere se vor arata pe parcurs cand noi ne vom da seama de ele, restul sunt doar nimicuri ce nu trebuie luate in considerare!

| Liviu a răspuns:

1.De ce iti e frica nu scapi.
2. Ce nu te omoara te face mai puternic.
3.Mai pacalit o data, sa iti fie rusine, mai pacalit a 2 oara, sa imi fie mi-e rusine.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

În general, sunt o persoană autodidactă, îmi formez propriile principii pe baza experienţei de viaţă acumulată de-a lungul timpului.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

N-am niciun principiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa schimbi ceva, incepe cu tine.
Fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ai uitat sa mentionezi ca aceste cuv. de aur ii apartin preamaritului Mahatma Gandhi.

Răspuns utilizator avertizat
| gingergirl1 a răspuns:

Tot raul spre bine! happy

| Spitz10 a răspuns:

Mananc,ma pis, ma *** si ma cac...atat e tot ce stiu sa fac.

| ErrorFound explică (pentru Spitz10):

Citat din preamaritul Mo...

| Spitz10 a răspuns (pentru ErrorFound):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SebylVane1890 a răspuns:

1-Ascensiunea nu e niciodata numai urcus. 2-Ca sa ne bucuram de drepturi trebuie sa avem taria de a le cuceri. 3-Victoriile de care esti sigur merita oare sa le doresti? 4-Multe puncte stralucitoare ne pot atrage.Dar cum sa stim care dau si care doar reflecta lumina? 5-Ispita nu-i periculoasa decat pentru cel ce i se supune. 6-Micile bucurii nu trebuie dispretuite in asteptarea supremei fericiri, fiindca ele construiesc fericirea. 7-Cea mai nobila bucurie:sa oferi bucurie. 8-Marile personalitati s-au situat intotdeauna in punctul unde s-a faurit istoria.Cu riscul de a pierde 9-Exista un moment cand trebuie mai intai sa darami pentru a inalta ceva. 10-Numai cine nu urca nu se teme de caderi. Si MULTE altele big grin

| deadwillow a răspuns:

Libertate. Cu totii avem dreptul la libertate si trebuie sa profitam de ea.
Apoi... uhmmm, daca ajungi sa privesti intens o groapa, o sa cazi in ea.

| 22SWAG22 a răspuns:

Depinde cum bate vantul...

| Essencest11 a răspuns:

1) Viata e asa cum ti-o faci!
2) Orice ar fi nu renunt!
3) Ofera respect indiferent de circumstante.
4) Ajuta toata viata pe oricine in orice problema. Dedica-te intrajutorari oamenilor.
5) Toata viata mea voi urca mereu treapta cu treapta catre culmea priramidei succeselor! Eu nu voi deveni o perdanta, o ratata!

| Clausia a răspuns:

Niciodata sa nu spui niciodata!
Tot timpul zambeste, tristetea nu te ajuta cu nimic!
Sa te astepti la orice de la oricine!
Cuvintele is doar cuvinte si tot timpul cauta fapte!