| danielaaki a întrebat:

Care sunt principiile dupa care va ghidati viata?Cui cereti ajutor cand sunteti la capatul puterilor?Cine va da putere si va lumineaza calea cand va aflati intr-un impas?Nu este minunat cand Dumnezeu face totul pentru tine,cand iti umple sufletul de bucurie si pace?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Asta e problema,Noi cerem ajutorul lui Dumnezeu cand nu mai avem puteri,Dar noi ce ii oferim ma indoiesc ca ''noi'' ii multumi Domnului in fiecare Dimineata cand ne trezim,ma indoiesc ca ii multumim Domnului inainte si dupa mancare, Ba din potriva, Noi ii cerem lui Dumnezeu ajutor si dupa 1-2 ore incepem si injuram jignim ne uitam la filme ***** apoi de unde sa mai dea Domnu ajutorul? si de asta toti zic ca nu exista ca nu am vorbit niciodata cu el ca nu lau simtit niciodata pai daca Dumnezeu si acea''persoana'' is separati de un zid un zid care tot creste un zid facut din pacate, si de aici se nasc ateii si satanisti.
infine Ajutorul lui dumnezeu e ceva frumos si ajutorul si minunile se intampla in fiecare zii dar noi suntem prea orbi cu sufletul ca sa le vedem, si ne gandim prea mult la lucrurile materiale ca sa le vedem tongue

10 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Este şi mai minunat când reuşeşti să faci totul singur, fără să ai impresia ca altcineva îţi face treaba.

| danielaaki explică (pentru Woodenpints91):

Un simplu pamantean ca mine, ca tine si ca toti ceilalti care se bat cu pumnul in piept nu ar putea reusi sa treaca peste anumite momente grele ale vietii fara un ajutor.am pus intrebarea pentru ca in viata mea au existat multe momente teribile cand numai cu ajutorul lui Dumnezeu si credinta in El am reusit sa trec mai departe si sa cred cu si mai multa tarie in existenta lui si iubirea pe care ne-o poarta tuturor.chiar daca unii il resping...El ne iubeste!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru danielaaki):

Eu am reuşit să trec peste orice,singur, fără ajutor. Nu sunt dependent de alţii.
Au fost chiar situaţii când i-am îndepărtat pe ceilalţi ca să trec peste anumite chesti.
Bineînţeles, mie dacă nu prea îmi pasă de ceilalţi...pentru mine totul e ok.

| morningstar a răspuns:

Asa este; cele mai frumoase experiente in viata le poti avea doar cu Dumnezeu.

| ateu123 a răspuns:

Pe mine alba ca zapada cateodata si scufita rosie

| kamykaze88 a răspuns:

Daca Dumnezeu e raspunsu ai gresit intrebarea! Strunfii

| adisuper a răspuns (pentru kamykaze88):

De acord, cam asta vroiam să zic şi eu.Prefer să lupt eu singur pentru idealurile şi nevoile mele, dacă aştept să pice din cer pierd dinainte să încep.

| slapnenorocit a răspuns:

Pe mine ma ajuta unicornii happy

| Costel95 a răspuns:

Hmmm...Dumnezeu te ajuta atunci cand ii ceri sa te ajute. Din pacate, constati ca traim intr-o lume in care Dumnezeu este din ce in ce tot mai dat la o parte. Dumnezeu pentru multi este optional: cine vrea crede, cine nu, nu. Si bine gandesc, ca si Isus a spus ca daca vrea cineva sa-L urmeze. Dar sa nu creada nimeni ca nu va fi o zi a judecatii. Numai binehappy

| GummyBear05 a răspuns:

Normal cred ca unii ar spune ca se sfatuiesc cu paritii si asa mai departe dar eu sincer mai mult cu rpietenii ft apropiatihappy