| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp va mai tai lumea?
Cat timp va mai exista viata pe pamant?

7 răspunsuri:
| andrei_5514 a răspuns:

Daca Dumnezeu nu ar interveni, oamenii s-ar autodistruge (crima organizata si efectul de sera sunt numai cateva probleme).
Dumnezeu permite aceste timpuri pentru a se demonstra ca fara autoritatea Lui, oamenii nu se pot guverna (Ieremia 1:17).

Insa El si-a propus sa intervina in "afacerile pamantului" si sa distruga pe toti cei ce distrug pamantul si nu doresc sa ii slujeasca.
Psalmul 37:29 spune: "Cei drepţi vor moşteni pământul şi vor locui pentru totdeauna pe el"

| Cryss a răspuns:

Nu siu thinking Nimeni nu poate stiwinking. Eu zic sa iti traiesti viata cat mai ai timp big grin.
>big grin

| ilie a răspuns:

la inceput a fost creat pamantul spre a fii populat de oammeni si nu pentru a fii distrus.omenirea trebuie sa lucreze in asa fel incat pamantul sa devina locuinta vesnica.tot ce a fost planificat asa se va infaptui...

| NimeniCuActe a răspuns:

Careva sa bage ceva godmode pe aici ca sa putem raspunde la intrebarea astalaughing... Jesus, oamenilor, chiar nu aveti alte intrebari de pus? Lumea va mai trai pana la Apocalipsa, atunci cand cel mai probabil isi va gasi sfarsitul si ultima vietate de pe pamanthappy

| Beatrice_6624 a răspuns:

Daca ai sa vz si predictiile lui Dalai lamaaaaaaaaa, acesta zc
k este foarte aproape de omenire, daca acesty oameni de stinta stiu si nu spun e pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nimeni nu cunoaște, numai Dumnezeu știe.
Pa, pa.

| barbaruba a răspuns:

Daca te ref. lumea ca la univers... mai mult
lumea/oameni mai putin... daca vor supravietui oamenii pe termen lung au sansa sa evolueze in altceva.
Viata pe pamant destul de mult, dar nu foarte mult in comp. cu universul i guess.
http://www.exitmundi.nl/exitmundi.htm un site cu scenarii de sfarsitul lumii