| AaaaalinAaaaa a întrebat:

Daca una dintre anomaliile apei nu ar fi viata pe pamant ar mai exista? de ce?

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ce intelegi tu prin ''anomaliile apei''?rolling on the floor

| Nisipeanu a răspuns:

Nu prea am inteles intrebarea ta, o anomalie a apei este faptul ca prin solidificare apa isi mareste volumul iar gheata pluteste.Densitatea apei solide(gheata) este mai mica decat densitatea apei lichide.

| AaaaalinAaaaa explică (pentru Nisipeanu):

Da iar daca una din aceasta chestie nu ar exista viata ar mai fi posibila?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci temele pe TPU?