| Blazer a întrebat:

Cati ati auzit de proiectul venus de aici de pe site? Cati sunteti cititi? http://www.thevenusproject.com Ce parere aveti despre acest proiect, care va schimba economia si va darama sistemul monetar?

Răspuns Câştigător
| Enigmă a răspuns:

Arata uimitor, dar hai sa nu facem pe optimistii doar ca mai apoi sa fim dezamagiti.
Nu cred in asa ceva! Nu s-a putut face o autostrada ca lumea in Romania, ce sa mai vorbim de VENUS.

Bafta! :]

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Imaginatie bogata, realism, lipsa total. Societatea omeneasca de astazi isi v-a gasi sfarsitul inainte de a incepe un asemenea proiect.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ca...nu o va face? Nu e primul proiect si nici ultimul.Si cum totul se bazeaza pe curent electric...slabe sanse cu mai 2013.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Proiectul Venus nu implica constructia acestor sisteme in cadrul societatii in care traim acum, ci chiar schimbarea societatii.
Jaques Fresco e un arhitect excelent, din pacate prea putin puternic si deloc luat in serios, pentru ca lumea propusa de el e o lume care ar dezavantaja total grupurile de interes/lumea politica/geo-ecomonia actuala/etc.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Fără o intervenţie extraordinară (care n-are cum să vină de pe Pământ), şi nu mă refer la bullshit-ul religios, societatea noastră va pieri. E evident că se îndreaptă către asta. Sigur, Venus este o variantă, dar uitaţi-vă în jurul vostru, aveţi cu cine să faceţi o asemenea schimbare? Nu.